fbpx
A password will be e-mailed to you.

Castiglioni szuka sposobu na wykupienie udziałów Mercedesa. Czy jest to jednak najlepszy moment na takie pomysły skoro marka ma długi?

MV Agusta ma poważne długi. Spłatę niektórych z nich zagwarantował Mercedes, co jeszcze powstrzymuje wierzycieli przed próbami szybszego ściągnięcia ich. Mimo tej sytuacji rodzina Castiglioni zastanawia się nad wykupieniem 20% udziałów jakie obecnie ma AMG w MV Agusta. Jak twierdzi CEO włoskiej marki współpraca z marką samochodową nie układa się po jego myśli.

Przypomnijmy, że Mercedes zamiast sprzedawać swoje udziały najchętniej wykupiłby pakiet kontrolny marki, ale na to nie chce zgodzić się Castiglioni.

W tej sytuacji MV Agusta musi poszukać nowego inwestora i to z głębokimi kieszeniami, który zagwarantuje marce płynność finansową. Na razie Agusta została zmuszona do wdrożenia planu restrukturyzacji, który poważnie uszczupli środki jakie marka będzie mogła wydać na rozwój nowych maszyn czy też dział wyścigowy. Niewykluczony jest też scenariusz redukcji zatrudnienia.

Advertisement
KOMENTARZE