fbpx
A password will be e-mailed to you.

Oczekiwanie trwało od targów EICMA, na których szefowie włoskiej firmy zapowiedzieli, że mają jeszcze jeden model na 2014 rok. Teraz już oficjalnie wiadomo, że to Brutale 800 Dragster.

Nowy model to raczej nowa wersja Brutale 800. Ten sam trzycylindrowy silnik o pojemności 798 ccm i mocy 125 KM, rama i zawieszenie – z przodu widelec upside-down Marzocchi, z tyłu amortyzator Sachs – oba z pełną regulacją.

MV Agusta 800 Dragster wyposażony jest w system MVICS (Motor & Vehicle Integrated Control System), który odpowiada za sterowanie silnikiem. Łączy on w sobie kilka elektronicznych gadżetów takich jak kontrola przepustnicy (ride by wire), wtrysku i zapłonu w zależności od wybranej mapy (również kontrola detonacji i przerw w zapłonie), sterowanie momentem obrotowym w zależności od wybranego trybu jazdy oraz ośmiostopniową kontrolę trakcji. Do tego jeszcze mamy elektronikę w skrzyni biegów – można je zmieniać bez używania sprzęgła.

To wszystko miał jednak również Brutale 800. Czym zatem różni się od niego Dragster? Zmiany dotyczą przede wszystkim designu – Dragster 800 ma skrócony zadupek, dodatkowy mały błotnik nad tylnym kołem, inne podnóżki oraz przeprojektowany przedni błotnik i reflektor. W standardzie montowany jest również ABS Bosch. Wojowniczy wygląd zawdzięcza Dragster również szerokiej tylnej oponie, która ma rozmiar 200/50/17 (w Brutale 800 – 180/55/17).

Czy to wystarczy, żeby mówić o nowym modelu? Chyba raczej o tym, że MV Agusta wykonała kawałek dobrej roboty marketingowej. Już od jesieni podsycano zainteresowanie, w sieci pojawiały się ”szpiegowskie„ filmy, później także oficjale wideo, na którym Dragstera prawie nie było widać. Dziennikarze motocyklowi ”przetrawili„ już wszystkie newsy o modelach na 2014 rok, teraz z utęsknieniem czekają na początek sezonu, żeby je wreszcie zacząć testować. Oficjalne zdjęcia nowego MV Agusta 800 Dragstera stają się więc wydarzeniem. Gdyby opublikowano je jesienią, przepadłyby w natłoku informacji.

Nie zmienia to faktu, że Dragster jest bardzo efektownym motocyklem. Zobaczcie zdjęcia.

KOMENTARZE