fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na specjalnej ekspozycji w Muzeum Harley-Davidson w Milwaukee zaprezentowano motocykl Harley-Davidson pana Ikuo Yokohama. Maszyna dryfowała przez ponad rok po Pacyfiku, porwana przez zeszłoroczne tsunami, które zniszczyło część północnej Japonii.

Motocykl Harley-Davidson FXSTB Softail Night Train z 2004 r., znaleziony przez Petera Marka na wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej (Kanada) został wystawiony na życzenie pana Yokohama. Również na jego prośbę zachowano motocykl w stanie, w jakim go znaleziono, jako pomnik ofiar tragicznego tsunami w Japonii w roku 2011.

– Jesteśmy szczerze wdzięczni, mogąc wystawić motocykl pana Yokohama – powiedział Bill Davidson, wiceprezes Muzeum Harleya-Davidsona. – Ten motocykl ma niezwykłą historię do opowiedzenia, a my jesteśmy zaszczyceni, mogąc się nią podzielić.

Niezwykła historia odzyskania motocykla, który przetrwał, gościła w mediach od momentu znalezienia go podczas odpływu na odległej plaży na Wyspie Grahama w Kolumbii Brytyjskiej. Peter Mark odkrył motocykl z japońską tablicą rejestracyjną w kontenerze wyrzuconym na brzeg (kontenerze, w którym był on przechowywany przez pana Yokohama).

Dzięki współpracy agencji prasowych oraz przedstawicieli Harleya-Davidsona w Kanadzie i w Japonii, nawiązano kontakt z panem Yokohama, który stracił swój dom i tymczasowo mieszka w prefekturze Miyagi. Wciąż usiłuje obudować swoje życie po katastrofie.

Advertisement

Pan Yokohama zrezygnował z odesłania motocykla przez firmę Harley-Davidson, choć był wdzięczny za ofertę i wzruszony wsparciem motocyklistów Harley z całego świata.

KOMENTARZE