fbpx
A password will be e-mailed to you.

6 grudnia w Gdańsku startuje pierwsza eliminacja nowego cyklu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Swoją obecność w zawodach potwierdził niepokonany od pięciu lat zawodnik ORLEN Team, Tadek Błażusiak.

To będzie wyjątkowo pasjonujące starcie, ponieważ poza, od lat dominującym, zarówno w SuperEnduro, jak i EnduroCrossie, zawodnikiem ORLEN Team, w tym roku obsada serii jest naprawdę mocna. Swój udział w całym cyklu zapowiedział świeżo upieczony mistrz Ameryki EnduroCross, Cody Webb, z którym Tadek Błażusiak w ubiegłym miesiącu stoczył pasjonującą potyczkę.


REKLAMA

– To fantastycznie, że sezon zaczyna się w Polsce przed naszymi wspaniałymi kibicami. Myślę, że będę miał ich po swojej stronie. Każdego roku przed rozpoczęciem sezonu mówi się, że będzie wyjątkowo trudno. I rzeczywiście tak jest. Jednak za każdym razem bardzo szybko dostosowuję się do tempa rywalizacji i daję radę na torze. Tak też mam zamiar zrobić w tym roku, skoncentrować się na poszczególnych wyścigach i atakować od pierwszej rundy. Jako zespół jesteśmy dobrze przygotowani. Będę miał też nowy motocykl o innej charakterystyce, będzie to dwusuw o pojemności 300 ccm, miałem na nim tylko parę dni testów, ale bardzo dobrze go czuję – powiedział Taddy Błażusiak.

Wśród gwiazd w Ergo Arenie nie zabraknie również Taylora Roberta oraz Kyle’a Redmonda. Tradycyjnie już do rywalizacji staną odwieczni konkurenci Błażusiaka, Brytyjczycy: David Knight oraz Jonny Walker.

To jednak nie koniec emocji dla kibiców z Polski, ponieważ w tym roku Paweł Szymkowski – zawodnik Akademii ORLEN Team – przeszedł z klasy Junior do Prestige.


REKLAMAREKLAMA


Zawody będzie można obejrzeć na żywo na trybunach w Gdańsku, bądź śledząc relację na Red Bull TV.

KOMENTARZE


REKLAMA