fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak zaliczył komplet trzech zwycięstw i wygrał w Gdańsku rundę otwierającą cykl Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro.

W gdańskiej Ergo Arenie Tadeusz udowodnił, że nie ma sobie równych, i potwierdził, dlaczego to właśnie on dominuje w SuperEnduro od pięciu lat. W pierwszym wyścigu wieczoru nowotarżanin zaliczył upadek już na pierwszym zakręcie. Szybko jednak wstał i rozpoczął szalony pościg, by wygrać. Drugi linię mety przekroczył David Knight, trzeci Cody Webb.


REKLAMA

Drugi finał miał tradycyjnie odwróconą kolejność startową i pomimo że Tadeusz był ustawiony w ostatniej linii, to również i tym razem szybko wysunął się na prowadzenie i zdominował wyścig. Knight był drugi, a trzeci Dani Gibert.

Trzecia próba to prowadzenie znakomitego motocyklisty ORLEN Team od samego startu, aż do mety. Zaraz za nim finiszował Jonny Walker, a następnie David Knight.


REKLAMAREKLAMA


– Jestem niewiarygodnie spompowany, cały wyścig był na naprawdę wysokim ciśnieniu. Jechałem bardzo dobrze, kilka razy podejmując kontrolowane ryzyko. To świetne uczucie zebrać komplet zwycięstw tu przed polską publicznością, która stworzyła fenomenalną atmosferę – powiedział na mecie Taddy Błażusiak.

Podium pierwszej eliminacji uzupełnili David Knight oraz Cody Webb.

KOMENTARZE


REKLAMA