fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści zespołu Wójcik Racing Team mimo przygód ukończyli sobotni wyścig motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC na torze Oschersleben na 27. pozycji w klasyfikacji generalnej i 13. w klasie EWC.

Polacy w składzie Paweł i Marek Szkopek oraz Paweł Górka zakwalifikowali się do przedostatniej rundy sezonu 2017-2018 na osiemnastej pozycji, a po starcie szybko awansowali do pierwszej piętnastki.

Wyścig z przygodami

Niestety na półmetku ośmiogodzinnej rywalizacji uszkodzenie przewodu chłodnicy oleju zmusiło ich do zjazdu do alei serwisowej celem wymiany wadliwej części. Dzięki szybkiej i sprawnej pracy mechaników Yamaha R1 z numerem 77 wróciła na tor po zaledwie 25 minutach, ale czas stracony w garażu oznaczał dla zespołu spadek na koniec stawki.

W drugiej połowie wyścigu ekipę spowolniły wywrotki Pawła Szkopka i Pawła Górki. Na szczęście niegroźne. W każdym przypadku mechanicy w mgnieniu oka przygotowali motocykl do powrotu na tor, co pozwoliło zespołowi dojechać do mety.

Ostatnia runda FIM EWC odbędzie się 29 lipca na torze Suzuka w Japonii. Wcześniej, na przełomie czerwca i lipca, zawodników Wójcik Racing Teamu czeka z kolei start w drugiej rundzie mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na węgierskim Pannoniaringu.

– mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik.

Więcej informacji na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem

oraz na Instagramie

.
 

KOMENTARZE