fbpx
A password will be e-mailed to you.

Inauguracja Mistrzostw Polski Supermoto odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 maja na torze Wallrav Racing Club w Starym Kisielinie. Karol Mochocki z zespołu Wtórpol Racing Team 3S będzie bronił tytułu mistrza Polski.

Karol Mochocki pojedzie na zupełnie nowym motocyklu marki TM Racing, bardzo dobrze znanej miłośnikom wyścigów supermoto.

– Cel mam jeden – obronić tytuł mistrzowski – nie ukrywa Karol Mochocki. – Wiem, że łatwo nie będzie. Między innymi dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie motocykla. Wybrałem TM-a, bo według mnie to najlepsza maszyna do supermoto. Ta marka ma na swoim koncie wiele tytułów mistrzowskich w najbardziej prestiżowych wyścigach. Liczę, że podobnie jak kierowca fabryczny TM Racing, Mauno Hermunen, który przed kilkunastoma dniami wygrał oba wyścigi w klasie S1 Mistrzostw Świata Supermoto, ja też stanę na najwyższym stopniu podium.

Supermoto to sport łączący motocross ze ściganiem torowym. Motocykle przypominają maszyny crossowe, lecz wyposażone są w opony wyścigowe.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów