fbpx
A password will be e-mailed to you.

8 i 9 września czekają nas emocje MotoXtreme 2, czyli motocyklowej imprezy z dużą dawką adrenaliny i ekstremalnych wrażeń. Motorowy weekend MotoXtreme odbędzie się w Mysiadle koło Warszawy.

MotoXtreme 2 to druga edycja imprezy off-roadowej, która po raz pierwszy odbyła się w Górze Kalwarii w ubiegłym roku. Wówczas najważniejszym punktem programu były zawody motocyklowe przeprowadzone w formule cross country.


REKLAMA

Podobnych emocji nie zabraknie również tym razem, ponieważ w sobotę zarówno licencjonowani zawodnicy, jak również amatorzy tego sportu będą mieli możliwość wystartować w wyścigu cross country. Będzie to II runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego.

Warto podkreślić, że organizator zaplanował specjalny bieg klasy Hobby, w którym wystartować może niemal każdy. Co więcej, na dowolnym motocyklu.

Jednak największa atrakcja czeka widzów w niedzielę. Odbędą się wówczas zawody SuperEnduro zorganizowane po raz pierwszy tak blisko Warszawy.

SuperEnduro to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin, która z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularna dzięki osobie Tadeusza Błażusiaka, polskiego Mistrza Świata. Zawodnicy będą walczyć na zamkniętym niedługim torze pełnym różnorodnych przeszkód i utrudnień. W Mysiadle odbędzie się III runda zorganizowanego po raz pierwszy Pucharu Polski.


REKLAMAREKLAMA


Organizatorem zawodów jest klub motocyklowy Jarper X Racing Team, który po raz kolejny wspólnie z władzami Gminy Lesznowola organizuje widowiskowe sportowe przedsięwzięcie. Zawody odbywają się pod auspicjami Polskiego Związku Motorowego.

Oprócz gwarantowanych emocji w sportowej rywalizacji, w czasie dwóch dni MotoXtreme 2 odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Całość zaplanowano tak, aby kibice mogli cały weekend spędzić na terenie zawodów. Przewidziano koncerty, pokazy taneczne i wiele innych atrakcji dla do4rosłych i dla dzieci niekoniecznie związanych ze sportem motorowym.

Więcej informacji na stronach www.motoxtreme.pl, www.xracingteam.pl i http://www.facebook.com/MotoXtreme2.

KOMENTARZE


REKLAMA