fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mototrip 125 Polska – to rajd w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Grupa miłośników jednośladów – #Teleportacja – chce w tym roku uczcić tą pamiętną datę, jadąc dookoła kraju, wzdłuż granic.

Rajd wyrusza 1 lipca spod Kolumny Zygmunta w Warszawie o godz. 8:00 a koniec przewidziany jest na 13 lipca w piątek w godzinach popołudniowych. #Teleportacja jadąc, chce pokazać, że młode pokolenie pamięta i dziękuje Bohaterom za wywalczoną Polskę. Kolejnym celem na jaki motocykliści chcą zwrócić uwagę, to piękne krajobrazy Polski

– mówi Paweł, jeden z organizatorów rajdu.

Trzecie, na co zwracają uwagę, to motocykle, którymi będą podróżować. Będą to motocykle dostępne dla posiadaczy prawa jazdy kat. B dłużej niż 3 lata, czyli na popularnych 125ccm.

O markach i modelach, biorących udział w Mototrip 125 Polska, dowiemy się podczas podróży – zapewniają organizatorzy. Jednakże, śledząc fanpage #Teleportacji jesteśmy w stanie ustalić takie marki jak: Romet, Junak, Barton, Bajaj, Yamaha, Honda czy Hyosung. Po, krótkiej rozmowie z #Teleportacja, dowiedzieliśmy się, że rajd, nie tylko ma charakter historyczno-turystyczny. Chłopaki mówią o wielkim teście długodystansowym dla klasy 125ccm .

Pytaliśmy o wyposażenie na tak długą podróż. Przekazano nam, że polskie firmy bardzo mocno pomagają w podróży. Przykładem jest np. firma AGM – producent profesjonalnych toreb oraz akcesorii motocyklowych. Jak mówią uczestnicy rajdu „Zostaliśmy profesjonalnie potraktowani przez AGM” . Chłopaki z #Teleportacji zostali przygotowani na każdy rodzaj pogody. O bezpieczeństwo także się nie martwią. Jak mówi założyciel grupy #Teleportacja Paweł:

Za przygotowanie ekipy podróżującej dookoła Polski odpowiada warszawska szkoła Kulikowisko . „Nauczono nas wielu przydatnych technik jazdy, także w kryzysowych sytuacjach” mówi Paweł, przedstawiciel #Teleportacji. Chłopaki, nabyli również wiedzę podróżniczo-serwisową jak np. „kołkowanie opon” czy holowanie motocykla motocyklem! Za kompleksowe przeszkolenie przed podróżą zadbał Tomasz Kulik, znana postać motocyklowej branży.

Patronat medyczny, objęła Fundacja Jednym Śladem, która zajmuje się motocyklowym transportem medycznym krwi oraz organizuje jak i zabezpiecza medycznie imprezy masowe. Grupa Fundacja przeprowadziła szkolenie dla śmiałków wyprawy z „Motocyklowej Pierwszej Pomocy” – chłopaki opowiedzą o tym podczas podróży.

Dwa tygodnie w trasie

Mototrip 125 Polska trwa prawie dwa tygodnie. Przez ten czas – każdy z dni – ekipa #Teleportacji będzie dedykować jednemu z Bohaterów przyczyniających się do odzyskania niepodległości Polski. W tym celu, motocykliści podjęli współpracę z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Ciekawostką jest, że grupa jedzie również z repliką szabli kawalerii Legionów Polskich, która zostanie przekazana na końcu rajdu w Sulejówku.

Z innych ciekawostek wyprawy Mototrip 125 Polska jest fakt, że dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego grupa #Teleportacja otrzymała specjalny patronat „Niepodległa” portalu www.niepodlegla.gov.pl . Jest to całkiem spore wyróżnienie dla inicjatyw, przypominających o 100-leciu odzyskania niepodległości Polski. Mototrip 125 Polska znajduje się w oficjalnym kalendarium niepodlegla.gov.pl i jedzie w Polskę przypominać o wydarzeniach, które działy się sto lat temu.

Powodzenia #Teleportacja, zespół redakcyjny Świat Motocykli trzyma za Was kciuki!

KOMENTARZE