fbpx
A password will be e-mailed to you.

Salon Motocyklowy podczas Motor Show w Poznaniu będzie gościł ratowników z grupy Motopomocni.pl, którzy pokażą, jak postępować z poszkodowanymi w wypadkach. Dla uczestników szkoleń – nagrody.

Leżący motocyklista, a obok niego rozbity motocykl. Młoda dziewczyna uważnie rozgląda się, biegnąc w stronę poszkodowanego – woła o pomoc. – Proszę wezwać pogotowie! – krzyczy do starszego mężczyzny stojącego wśród grupki gapiów. Nachyla się nad leżącym głośno pytając: Halo, słyszy mnie pan?!

Tak powinno wyglądać zachowanie każdej osoby będącej świadkiem wypadku. Jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia i jak postępować z poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym zobaczymy podczas pokazu ratownictwa medycznego podczas Motor-Show, które odbędą się 4-7 kwietnia w Poznaniu. Odwiedzający nie tylko będą świadkami inscenizacji wypadku, ale również wezmą udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podczas szkolenia nauczymy się m.in. jak:- prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową- bezpiecznie zdjąć kask poszkodowanemu motocykliście- opatrywać krwotoki zewnętrzne- postępować z poszkodowanym motocyklistą.

Wśród wszystkich uczestników szkolenia rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów kampanii: kurtka motocyklowa z kolekcji 2013 o wartości 1.090 zł (do wyboru damska lub męska) ufundowana przez firmę Modeka, oraz torby i gadżety ufundowane przez Yamaha Motor Polska.

Advertisement

Warunkiem udziału w losowaniu jest przystąpienie do szkolenia otwartego organizowanego podczas targów Motor Show 2013 (15 minut), a następnie wypełnienie kuponu dostępnego na stoisku MotoPomocni.pl oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie: „Resuscytację krążeniowo-oddechową należy rozpocząć od ……….. ucisków klatki piersiowej, a następnie wykonać ……… oddechy ratownicze”. W losowaniu wezmą udział wszystkie poprawnie wypełnione kupony. Losowanie odbędzie się 7 kwietnia na stoisku MotoPomocni.pl o godzinie 18.30. Zwycięzcę o wygranej poinformujemy telefonicznie, ustalając sposób przekazania nagrody.

Szkolenia prowadzone będą w sposób ciągły od 4 do 7 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00. Pokazy ratownictwa organizowane będą w sobotę 6 kwietnia o godzinach: 12.30, 14.00, 15.30. Miejsce szkoleń to pawilon 6A Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14, Stoisko nr 7 (Salon Motocyklowy).

KOMENTARZE