fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po zapowiedzi o warszawskich MotoMikołajkach poprosiliśmy na Facebooku o informacje o podobnych imprezach w innych miastach. Oto zestawienie, które powstało dzięki naszym fanom.

To na pewno nie wszystkie imprezy mikołajkowe motocyklistów. Jeszcze jest trochę czasu, więc zgłaszajcie – napiszemy o wszystkich. Czekamy też na relacje, kiedy już się odbędą. Z kilku imprez mikołajkowych mamy tylko reprodukcje plakatów, warto więc obejrzeć również załączone zdjęcia.

Sosnowiec. 1 grudnia

Organizuje Stowarzyszenie Motocyklowe Dawcy Uśmiechu. Parada rusza o 10 sprzed Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. ”Tym razem znowu zwozimy dzieci w jedno miejsce – piszą organizatorzy – czyli do udostępnionej od Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach hali sportowej noszącej imię poległego na służbie podkom. Tadeusza Bartosika należąca do Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17, mamy też zapewnione atrakcje z ich strony dla dzieciaków. Będzie karaoke, poprowadzone przez super dziewczyny z Sosnowca oraz warsztaty tańca z Rafałem „Tito” Krylą. Jak zwykle potrzeby są wielkie bo to ponad 400 dzieciaków. Więc prosimy o wsparcie, potrzebne są słodycze i środki czystości dla najmłodszych, pieluchy, kremy, mydełka, szampony i oliwki.

Koło. 7 grudnia

Impreza na rzecz dzieci przebywających w Kolskim Szpitalu. Do 1 grudnia trwa zbiórka słodyczy, pluszaków i innych upominków. Przy ul. Dojazdowej 11 (Sklep z panelami) , każdego dnia w godzinach 10-17 wystawiony jest specjalny, oznaczony kosz na prezenty. Plan sobotniej imprezy: 11.00 Zbiórka Motocyklistów w strojach Mikołaja przy ul. Kolejowej 3 (parking sklepu Kaufland). Od 11.30 do 14.00 pokazy medyczne, straży pożarnej, pomocy drogowej, atrakcje dla dzieci (malowanie buzi, balony, zdjęcia na motocyklach, przejażdżka quadem), pokazy stuntu. O 14 start parady ulicami Koła z punktem docelowym Szpital, Oddział Dziecięcy, przy ul. Poniatowskiego 25. O 15.20 kawa, herbata dla motocyklistów w pubie Zielona.

Bielsko-Biała. 8 grudnia

Stowarzyszenie MotoMikołaje organizuje już od 4 listopada codzienną kwestę na motomikołajowym stoisku w centrum handlowym Gemini Park. W kwestowaniu ”pomaga„ użyczony przez Rafała Sonika quad, który można obejrzeć z bliska i zrobić sobie na nim zdjęcie. 8 grudnia w samo południe zbiórka na motocyklach przed Gemini Park i wyjazd z prezentami do Domu Dziecka przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej.

Na stronie http://www.podzapora.pl/zlot/motomikolaje10.html wszystkie informacje, a także listy dzieci do Mikołaja.

Koszalin. 8 grudnia

Impreza na placu Politechniki Koszalińskiej w godzinach 10-15. Podczas zabawy zbierane będą prezenty i upominki dla dzieci, a także datki dla potrzebujących z Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego oraz Domu Samotnej Matki. Wiele atrakcji, m.in. prezentacje Szkoły Tańca Pasja, Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej czy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.

Kraków. 8 grudnia

Organizuje Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe. Cel: Jak rok temu Szlachetna Paczka – będą pomagać konkretnym osobom. Miejsce zbiórki niezmiennie od 8 lat parking pod Technikum Mechanicznym (skrzyżowanie al. Solidarności i ul. Bulwarowej) od 10:15. Planowana godzina wyjazdu parady: 11:00. Przejazd na Rynek Główny. Obowiązuje strój Mikołaja.

Płock. 8 grudnia

Grupa płockich motocyklistów z forum motocyklowego motoplock już po raz trzeci organizuje charytatywną akcję motocyklową Motomikołaje. Dotąd spotykali się na płockim Starym Rynku i rozdawali słodycze. W tym roku prowadzą za pośrednictwem forum zbiórkę słodyczy, kosmetyków i artykułów szkolnych. Zrobią z tego paczki dla dzieci z domów dziecka. Akcję koordynuje Maciej Kusiński. Gdyby ktoś zechciał dołożyć swój prezent, niech dzwoni: 500 154 000. Motocykliści zapraszają 8 grudnia na Stary Rynek również posiadaczy aut terenowych, zabytkowych, quadów i wszystkich, którzy chcieliby dać trochę radości najmłodszym mieszkańcom Płocka.

Trójmiasto. 15 grudnia

To będzie już XI parada Mikołajów na motocyklach. Celem akcji jest zebranie pieniędzy, z których zakupione zostaną obiady dla najbiedniejszych dzieci z pomorskich szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. Zbiórka na parkingu pod Areną Gdynia. O 10 wystartują Mikołaje-Biegacze, o 11 Mikołaje na rowerach, a w samo południe nastąpi gwóźdź programu czyli start Mikołajów na Motocyklach. Trasa MotoMikołajów ma 20 km i wiedzie ulicami Gdyni, Sopotu (aleją Niepodległości) i Gdańska (ulicami Grunwaldzką, Kołobrzeską, Chłopską i Gospody). Meta i wielka feta kończąca imprezę – na parkingu pod Ergo Areną.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów