fbpx
A password will be e-mailed to you.

Grupa motocyklistek ze Stowarzyszenia MotoLejdis Pomorze przygotowuje kolejną edycję charytatywnego kalendarza. Dochód ze sprzedaży ponownie przeznaczony będzie na ratownictwo medyczne!

Po pierwszej udanej edycji kalendarza charytatywnego, dziewczyny z MotoLejdis założyły własne stowarzyszenie. Ponownie postanowiły wydać kalendarz, jednak tym razem podniosły poprzeczkę, angażując w sesje zdjęciowe… służby mundurowe. „Była to poniekąd chęć wsparcia i podziękowanie za ich codzienną służbę i dbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich” – przyznają pomysłodawczynie projektu.

Jak dodają, celem jest przede wszystkim wsparcie ratownictwa medycznego, ocieplenie wizerunku motocyklistek i motocyklistów oraz bezpieczeństwo na drodze. W sesji udział wzięły nie tylko motocyklistki z grupy MotoLejdis, których jest ok. 230, ale także funkcjonariusze publiczni na motocyklach. Fotografem non-profit przy tej edycji kalendarza był Marcin Gadomski – motocyklista i znany trójmiejski fotoreporter.

Wydłużające się procedury formalne, pandemia, wojna i pogoda nie ułatwiały realizacji projektu. Ostatecznie udało się jednak przeprowadzić sesje zdjęciowe z Policją w Gdańsku, Pogotowiem Ratunkowym w Pucku, czy Ochotniczą Strażą Pożarną z Żukowa. Warto także pamiętać o Autodromie Pomorze, gdzie udostępniono do sesji zarówno tor, jak i plac manewrowy.

Cały dochód ze sprzedaży kalendarza będzie przekazany na ratownictwo medyczne. Zebrane fundusze rozdysponowane zostaną w zależności od zgłaszanych potrzeb sprzętowych czy też szkoleniowych. „Wybrałyśmy taki cel, ponieważ ratownicy medyczni w wielu przypadkach są niedofinansowani. W szczególności dotyczy to ratownictwa motocyklowego. Z tego powodu bierzemy też pod uwagę wydawanie talonów na paliwo, tak by nie musieli się zastanawiać, czy dadzą radę wyjechać na patrol czy do wypadku. Bo przecież wielokrotnie, ze względu na korki, przyjeżdżają na miejsce szybciej niż karetka pogotowia, narażając się tym samym na niebezpieczeństwo” – dodają organizatorki.

Kalendarz będzie można nabyć na fanpage’u MotoLejdis na Facebooku, przez Allegro oraz w wybranych sklepach oraz salonach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Kalendarz dostępny będzie w cenie 40 zł/szt. + ewentualny koszt przesyłki. Sprzedaż rozpocznie się na przełomie października i listopada.

KOMENTARZE