fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jorge Lorenzo i Valentino Rossi zaprezentowali w środę wieczorem na torze Losail w Katarze swoje Yamahy YZR-M1, na których wystartują w tegorocznych wyścigach MotoGP.

W nowym sezonie zespół pozyskał nowych sponsorów, m.in. hiszpańską firmę telekomunikacyjną, i dlatego zmienił nazwę na Yamaha Movistar MotoGP.

Testy przed rozpoczęciem sezonu wypadły obiecująco, team Yamahy jest gotów do podjęcia walki o najlepsze miejsca na podiach. Już dziś wieczorem rozpocznie się pierwszy trening przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Kataru, jedynym w sezonie rozgrywanym przy sztucznym oświetleniu toru.

W ostatnich dwóch wyścigach na torze Losail na najwyższym podium stawał Jorge Lorenzo. W całej swojej karierze startował tu z pierwszego rzędu i nigdy nie finiszował poza podium.

Również Valentino Rossi w Katarze stawał trzykrotnie na najwyższym podium, a przed rokiem zajął drugie miejsce po fantastycznej walce z debiutantem, późniejszym mistrzem świata Markiem Marquezem. Obaj zawodnicy Yamahy mają zamiar powtórzyć ten sukces.

KOMENTARZE