fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jorge Lorenzo i Valentino Rossi po raz pierwszy zaprezentowali motocykle, na których będą się ścigać w tym roku w wyścigach MotoGP.

Na spotkaniu dealerów Yamahy, które odbyło się w miniony weekend w Indonezji, gośćmi honorowymi byli Jorge Lorenzo i Valentino Rossi. Wystąpili tam razem ze swoimi nowymi motocyklami, Yamahami YZR-M1 model 2014. Była to pierwsza prezentacja tych maszyn przed publicznością liczącą 4000 osób.

Yamaha nie ujawnia, jakie zmiany wprowadzono w nowych motocyklach. Lecz przy okazji obaj zawodnicy opowiedzieli, na co liczą w nadchodzącym sezonie wyścigowym.

– Bardzo lubię ten nowy motocykl – mówił wicemistrz świata Jorge Lorenzo. – Jest sprytny i dzięki temu, że ma więcej bieli – elegancki. Ale chodzi nie tylko o kolor; jestem bardzo ciekawy, co kryje wewnątrz i nie mogę się doczekać testów na torze Sepang. Mam bardzo duże oczekiwania na nadchodzący sezon. Przeszedłem operację usunięcia metalowych płytek z ramienia, więc jestem trochę lżejszy, ale za to przytyłem podczas świąt Bożego Narodzenia. Staram się zrzucić parę kilogramów, żeby zacząć sezon jak w zeszłym roku i znaleźć się od razu na podium. Rywale są mocni, ale myślę, że mam szansę, żeby ponownie zdobyć tytuł mistrza.

Przy okazji Lorenzo zdementował pogłoski, że zamierza w przyszłości związać się z innym zespołem fabrycznym.

– Chcę zakończyć karierę jako zawodnik Yamahy. Jeśli nasz motocykl będzie w tym roku lepszy – tym łatwiej mi to przyjdzie – dodał Lorenzo.

Valentino Rossiemu również podoba się nowe malowanie Yamahy YZR-M1. On także zapowiada dobrą jazdę w wyścigach.

– Moim celem jest być lepszym niż w ubiegłym roku – powiedział Rossi. – Chcę być bardziej waleczny i walczyć o podium w każdy wyścigowy weekend. Jestem pewny, że nasze motocykle będą równie waleczne.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów