fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wyniki uzyskane podczas testów MotoGP na torze Sepang w Malezji zapowiadają ostrą walkę między zespołami Hondy i Yamahy. Ale czy będzie to kontynuacja hiszpańskiego pojedynku z minionego sezonu: Jorge Lorenzo – Dani Pedrosa?

Zawodnicy Yamahy, mistrz świata Jorge Lorenzo i Valentino Rossi testowali ustawienia silników i podwozia swoich YZR-M1, ale podobnie motocykliści z innych ekip nie oszczędzali się. Jorge Lorenzo po raz kolejny udowodnił, że jest w znakomitej dyspozycji i przez długi czas zajmował pierwsze miejsce w pomiarach czasu. Ostatecznie wyprzedził go tylko główny konkurent, czyli Dani Pedrosa z Repsol Honda. Ale różnica między nimi wynosiła zaledwie 329 tysięcznych sekundy. Podobno mrugnięcie okiem trwa tylko trochę krócej – 200-250 tysięcznych sekundy.


REKLAMA

Równie świetnie pojechał drugi zawodnik Yamaha Racing Team Valentino Rossi, który w sezonie 2012 startował w zespole Ducati. Zanotował czas tylko o 113 tysięcznych sekundy gorszy od kolegi z zespołu. Wyraźnie widać, że motocykl Yamahy lepiej mu służy niż maszyna z zeszłego sezonu i 9-krotny mistrz świata zamierza walczyć o kolejny tytuł.


REKLAMAREKLAMA


Nie będzie to łatwe, ponieważ podczas testów zobaczyliśmy, że do walki będzie chciał się włączyć także trzeci Hiszpan w tym towarzystwie, debiutant w MotoGP, Marc Marquez (Repsol Honda), który w minionym sezonie w wielkim stylu zdobył mistrzostwo świata w klasie Moto2. Przesiadł się ze ”125„ na litrowego ścigacza, ale to wcale go nie peszy. Podczas testów uzyskał czwarty czas. Na pewno będzie chciał pokazać, że nikt nie może go lekceważyć.

KOMENTARZE

REKLAMA