fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dani Pedrosa zwyciężył, a jego kolega z zespołu Repsol Honda Marc Marquez zajął trzecie miejsce w Grand Prix Francji na torze Le Mans. Rozdzielił ich Cal Crutchlow z zespołu Monster Yamaha Tech 3.

Debiutant w MotoGP Marc Marquez wywalczył w kwalifikacjach pole position, tuż za nim startował aktualny mistrz świata Jorge Lorenzo (Yamaha Racing Team). Ale to Pedrosa świetnie wystartował, chociaż dopiero z szóstej pozycji. Już na pierwszym wirażu wysunął się na trzecią pozycję. Na czternastym okrążeniu już objął prowadzenie i starał się o osiągnięcie bezpiecznej przewagi, kontrolując wyścig.

Marquez miał kiepski start – po pierwszym okrążeniu spadł na 8 miejsce, ale treningi na mokrym torze, które odbywał przed sezonem, przyniosły efekty. Udało mu się odrobić straty i przebić na miejsce na podium.

Dla Cala Crutchlowa był to najlepszy wyścig w jego karierze w MotoGP. Mimo trudnych warunków na torze systematycznie przebijał się z siódmego na drugie miejsce.

Natomiast zawodnicy fabrycznego zespołu Yamahy, Jorge Lorenzo i Valentino Rossi będą chcieli jak naszybciej zapomnieć o Le Mans. Z ustawieniami motocykla przygotowanymi na suchy tor Lorenzo nie radził sobie na zbyt wolno wysychającej, mokrej nawierzchni i ostatecznie dojechał na 7 miejscu. Rossi startował z 8 miejsca i bardzo szybko przesunął się na czwarte, niestety zaliczył upadek, po którym wprawdzie włączył się znów do wyścigu, ale dojechał na 12 miejscu.

Klasyfikacja generalna po czterech z 17 wyścigach

1. Dani Pedrosa, Repsol Honda Team – 83 pkt 2. Marc Marquez, Repsol Honda Team – 77 3. Jorge Lorenzo, Yamaha Factory Racing – 66 4. Cal Crutchlow, Monster Yamaha Tech 3 – 55 5. Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing – 47

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów