fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jorge Lorenzo robił, co mógł, żeby zwyciężyć po raz pierwszy w tym sezonie, jednak obaj zawodnicy Repsol Hondy Marc Marquez i Dani Pedrosa okazali się szybsi na argentyńskim torze Termas de Rio Hondo.

Wyścig rozpoczął się od hole shota Lorenzo. Zawodnik zespołu fabrycznego Yamahy dosłownie wystrzelił na starcie. Marquez w tym sezonie startuje znacznie lepiej i wysunął się na drugą pozycję. Później zarówno on, jak i Dani Pedrosa trochę się zagubili w grupie zawodników i na trzecim okrążeniu spadli na 6 i 7 miejsce.

Na pierwszych okrążeniach wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Również Lorenzo spadł na chwilę na 3 miejsce, a jego kolega z zespołu Yamahy Valentino Rossi jechał na drugim, by za chwilę spaść aż na siódme. W końcu jednak Lorenzo wyprzedził wszystkich zawodników przez długi czas prowadził. Wprawdzie Marquez już na piątym okrążeniu wysforował się na drugie miejsce, jednak zaatakował znacznie później. Pedrosa wyprzedził zawodników dzielących go od trzeciego miejsca dopiero na dziewiątym okrążeniu.

Taki układ czołówki wyścigu utrzymywał się aż do 17 okrążenia, kiedy to aktualny mistrz świata dość łatwo wyprzedził wicemistrza i na następnych trzech okrążeniach zyskał dwusekundową przewagę. Tymczasem coraz szybciej jechał Dani Pedrosa i zaczął powoli ale systematycznie zmniejszać dzielący go od Lorenzo dystans. Wyprzedził go na przedostatnim okrążeniu. Czwarty linię mety minął Valentino Rossi, który podobnie jak w poprzednich wyścigach jechał dość nierówno, dawał się wyprzedzać, później odrabiał straty – nie na tyle jednak skutecznie by powalczyć o podium.

Marc Marquez prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem 75 punktów za trzy zwycięstwa. Drugi jest jego kolega z zespołu Dani Pedrosa – 56 punktów. Valentino Rossi zachował trzecie miejsce z dorobkiem 41 pkt. Lorenzo jest dopiero siódmy, ma 22 punkty, a wyprzedzają go jeszcze Andrea Dovizioso (Ducati Team) – 34, Andrea Iannone (Pramac Racing) – 25 i Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) – 24. Tuż za byłym mistrzem świata plasuje się debiutant w MotoGP Aleix Espargaro (NGM Mobile Forward Racing) – 21 pkt.

KOMENTARZE