fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pedrosa ustanowił nowy rekord na torze Ricardo Tormo. Najszybsze okrążenie przejechał w czasie 1’30 0.844.REKLAMA Mistrz świata, Jorge Lorenzo, drugie miejsce wywalczył dopiero na ostatnim okrążeniu. Casey Stoner, który po raz ostatni będzie ścigał się w MotoGP, podczas treningów jeździł znakomicie, lecz w kwalifikacjach nie dał rady obu Hiszpanom, którzy chcą jak najlepiej pokazać się […]

Pedrosa ustanowił nowy rekord na torze Ricardo Tormo. Najszybsze okrążenie przejechał w czasie 1’30 0.844.

Mistrz świata, Jorge Lorenzo, drugie miejsce wywalczył dopiero na ostatnim okrążeniu.

Casey Stoner, który po raz ostatni będzie ścigał się w MotoGP, podczas treningów jeździł znakomicie, lecz w kwalifikacjach nie dał rady obu Hiszpanom, którzy chcą jak najlepiej pokazać się przed swoją publicznością. Po kwalifikacjach próbował usprawiedliwiać się, że nie bardzo odpowiadała mu nowa nawierzchnia toru.

Pierwsze cztery miejsca w klasyfikacji generalnej zostały już zdobyte – Lorenzo, Pedrosa, Stoner, Dovizioso – ta kolejność w generalce już się nie zmieni. Emocje będzie budzić jednak walka o dalsze pozycje.

Piąty jest Alvaro Bautista, ale tylko osiem punktów straty ma szósty Valentino Rossi (Ducati Team), a 14 – Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech3). Ten ostatni wywalczył w kwalifikacjach czwartą pozycję startową. Na pewno będzie ostro walczył o awans na piąte miejsce z Bautistą. Czy do tej walki włączy się Rossi? W kwalifikacjach był dopiero 11., co nie zapowiada dobrego wyścigu.