fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dziesiąte z rzędu zwycięstwo Marka Marqueza. Lorenzo i Rossi na podium. Świetne miejsca zawodników Monster Yamaha Tech 3 i Ducati Team.

Wyścig zaczął się dość niespodziewanie. Znany z dobrych startów Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha Factory) tym razem trochę się pogubił i musiał odrabiać stratę. Natomiast znakomicie wystartowali Andrea Dovizioso (Ducati Team) i Valentino Rossi (Movistar Yamaha Factory). Dovizioso nawet przez jakiś czas jechał na czele wyścigu.

Wkrótce jednak do tej dwójki dołączyli Marc Marquez (Repsol Honda Team) i Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha Factory). Zaczęła się ostra walka, z której zwycięsko wyszedł Marquez. Gdy już objął prowadzenie, nie dał go sobie odebrać i dość szybko odjechał na bezpieczną odległość. Zawodnicy Yamahy walczyli między sobą o podział miejsc na podium. Było ostro i niebezpiecznie. Ale Lorenzo okazał się szybszy i na finiszu wyprzedził Rossiego o prawie pięć sekund.

Dovizioso spadł na dalszą pozycję, wyprzedził go nie tylko Dani Pedrosa (Repsol Honda) lecz także obaj zawodnicy teamu Monster Yamaha Tech 3, Pol Espargaro i Bradley Smith. Drugi ducatista, Cal Crutchlow również zajął niezłe 8 miejsce tuż za kolegą z zespołu.

Advertisement

W klasyfikacji generalnej Marc Marquez zgromadził już 250 punktów. Jego przewaga wciąż rośnie. Drugie miejsce zajmuje nadal Dani Pedrosa (161), ale jego przewaga nad Valentino Rossim (157) trochę stopniała – z siedmiu do czterech punktów. Jorge Lorenzo wczorajszym wynikiem wypchnął z czwartego miejsca Andreę Dovizioso. Mają teraz odpowiednio 117 i 108 punktów.

KOMENTARZE