fbpx
A password will be e-mailed to you.

Marc Marquez i Dani Pedrosa zakończyli dziś trzydniowe testy motocykli na torze w Brnie. Po raz pierwszy jeździli Hondami przygotowywanymi przez HRC na sezon 2015.

Testy maszyn na przyszły sezon są dla Hondy i jej zawodników bardzo ważne. Jako zespół fabryczny Honda nie może dokonywać zmian w trakcie sezonu. Dopuszczalne są jedynie modyfikacje oprogramowania sterującego pracą silnika, natomiast „hardware” musi być gotowe na początek sezonu. Prototypy motocykli 2015 wyjechały wczoraj na tor po raz pierwszy.

Pierwsze wrażenia są całkiem dobre – powiedział Marc Marquez. – Oczywiście są rzeczy pozytywne, jak też niezupełnie pozytywne, ale ogólnie motocykl jest zadowalający.

Nowa maszyna jest jeszcze w powijakach – dodał Dani Pedrosa. – Podrzuciliśmy trochę pomysłów, co na pewno zaprocentuje podczas kolejnych testów pod koniec roku.

Znacznie więcej czasu obaj zawodnicy poświęcili jednak tegorocznym motocyklom i ich ustawieniom. Czy można coś jeszcze ulepszyć w wyścigowych Hondach – okaże się w sierpniu na torze Indianapolis.

KOMENTARZE