fbpx

Za nami przedostatnia runda zmagań MotoGP w sezonie 2019. Zawody wygrał bezkonkurencyjny tego dnia Maverick Vinales. Po fenomenalnym starcie z 11. miejsca, drugi linię mety pokonał Marc Marquez. Trzeci był Andrea Dovizioso.

MotoGP w Malezji naszym zdaniem nie było najbardziej emocjonującym wyścigiem tego sezonu. Chociaż to co wyczyniali Marquez oraz Vinales, zasługuje na brawa!


Oglądaj w YouTube
Zawiódł młody Fabio Quartararo, który nie był w stanie nawiązać walki z pierwszą trójką. Już na samym początku młody zawodnik stracił tempo i przez większość wyścigu rywalizował z Morbidellim o 6-7 pozycję.

Niesamowite było natomiast pierwsze okrążenie. Zawodnik Repsol Hondy, Marc Marquez zaliczył doskonały start i już po pierwszym okrążeniu przeskoczył na 6. miejsce. Nie próżnował również Maverick Vinales, który wyprzedził prowadzącego Jacka Millera i zaczął się oddalać od reszty stawki. Marquez po odrobieniu strat nie spoczął na laurach i wyprzedzał kolejnych rywali, finalnie wjeżdżając na drugie miejsce. Ciekawa batalia rozegrała się o trzecią lokatę. Andree Dovizioso próbował dogonić Valentino Rossi, ten z kolei podszczypywany był przez Alexa Rinsa.

Upadek zaliczył Iannone oraz Crutchlow. Szkoda natomiast Johanna Zarco, który próbuje się odbudować po odejściu z KTM. Niestety w jego dobrym występie przeszkodził Joan Mir, który wyrzucił francuza z toru.

KOMENTARZE