fbpx
A password will be e-mailed to you.

Gran Premio di San Marino Aperol e della Riviera de Rimini na torze w Misano przypadło motocykliście z zespołu Yamaha Factory Racing, Jorge Lorenzo, który zwyciężył w dramatycznym wyścigu, wyprzedzając Valentino Rossiego i Alvaro Bautistę.

Zaczęło się od problemów. Karel Abraham z Cardion AB Racing Ducati monitował o ponowny start. To spowodowało kłopoty Daniego Pedrosy, który miał startować z pole position, a musiał zawrócić do  boksu, aby ponownie uruchomić motocykl i w rezultacie wystartował na końcu stawki.

Kolejnym ciosem dla Pedrosy była kolizja z Héctorem Barberą, po której zawodnik Repsol Honda wypadł z toru i z klasyfikacji wyścigu. Od razu po starcie na czele stawki znalazł się Lorenzo, a tuż za nim Valentino Rossi (Ducati) i Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP).

Zobacz także: Rossi wraca do Yamahy

Na 19 okrążeń do końca wyścigu Lorenzo osiągnął przewagę nad Rossim, który dzielnie walczył o drugą pozycję z Bradlem. I dowiózł ją do finiszu.

Siedem okrążeń później rozegrała się walka o trzecie miejsce. Bautista złapał kontakt z Dovizioso i po ponad połowie okrążenia udało mu się go wyprzedzić. Bradla dogonił dwa okrążenia później i wkrótce go wyprzedził. Bradl, Dovizioso i Spies próbowali odebrać mu trzecią pozycję, ale bez skutku. Dovizioso finiszował na czwartym miejscu ze stratą zaledwie trzech tysięcznych sekundy.

Piąty był Ben Spies, a szósty Stefan Bradl.

Na siódmym miejscu dojechał Nicky Hayden z Ducati Team. Dla tego zespołu był to jeden z najlepszych wyścigów w tym sezonie.

Advertisement

Zobacz także: Motocykle MotoGP 2012

Warto zauważyć bardzo dobre, ósme miejsce Jonathana Rea (Repsol Honda), który debiutował w MotoGP. Rea zastępuje w zespole kontuzjowanego Caseya Stonera, który mimo nieobecności wciąż zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zobacz także: MotoGP: Stoner znów wygrywa

Co będzie dalej? Czekamy dwa tygodnie na Gran Premio Iveco de Aragon. Przed nami jeszcze pięć wyścigów. Liczymy, że Dani Pedrosa nie zrezygnuje z walki o tytuł mistrza. Ale Ostatnio tak było, że to on wygrywał eliminacje, a w wyścigu zwyciężał Lorenzo. Niemniej jednak będziemy kibicować hiszpańskiemu pojedynkowi.

KOMENTARZE