fbpx
A password will be e-mailed to you.

Grand Prix Włoch trafiło w ręce zawodnika Yamaha Racing Team. Rossi i Marquez nie dojechali do mety.

Mugello sprzyja Hiszpanowi Jorge Lorenzo – to jego trzecie zwycięstwo na tym torze. Zawodnik Yamahy wystartował z drugiej pozycji, ale natychmiast wykorzystał nieuwagę startującego z pierwszego miejsca Daniego Pedrosy (Repsol Honda), który na pierwszym zakręcie pojechał trochę zbyt szeroko, i już nie oddał prowadzenia. Pedrosa przez długi czas mocno naciskał.


REKLAMA

– Na 13 okrążeniu docisnąłem trochę mocniej – mówił po wyścigu Lorenzo. – Jakieś trzy dziesiąte sekundy. I on wtedy trochę odpuścił. Od tego czasu jechało mi się już łatwiej.

Podium uzupełnił Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech3).

Drugi zawodnik fabrycznego zespołu Yamahy Valentino Rossi skończył wyścig już na trzecim zakręcie. Doszło do kolizji z Alvaro Bautistą i obaj zawodnicy uderzyli w bandę. Mimo że wypadek wyglądał groźnie nie odnieśli znaczących obrażeń. Obaj żałowali, że nie mogą ścigać się dalej, ponieważ Mugello to zarówno domowy wyścig Rossiego, jak i zespołu Bautisty – Go&Fun Honda Gresini.


REKLAMAREKLAMA


Drugiemu zawodnikowi zespołu Repsol Honda Markowi Marquezowi udało się nawet wyprzedzić Pedrosę, ale dwa okrążenia później uległ wypadkowi i nie dojechał do mety.

W klasyfikacji generalnej już wyraźnie zaczęła się kształtować czołówka. Nadal prowadzi Dani Pedrosa (103 pkt.). Jorge Lorenzo z dorobkiem 91 pkt. przeskoczył Marqueza, który ma nadal 77 pkt. Do debiutanta zbliżył się Cal Crutchlow (71 pkt.). Piąte miejsce zajmuje Andrea Dovizioso (Ducati Team), który zdobył dotąd 50 punktów, czyli mniej niż połowę tego co lider.

KOMENTARZE

REKLAMA