fbpx
A password will be e-mailed to you.

Najszybciej wystartował Lorenzo, ale szybko wyprzedził go Pedrosa, a zaraz potem Stoner. Już na drugim okrążeniu Stoner objął prowadzenie, gdy Pedrosa miał uślizg tylnego koła. I właściwie w tym momencie rozstrzygnęły się losy wyścigu i klasyfikacji generalnej.REKLAMA Motocykl Pedrosy uległ poważnemu zniszczeniu i Hiszpan musiał się wycofać. W tej sytuacji Lorenzo musiał tylko dojechać do […]

Najszybciej wystartował Lorenzo, ale szybko wyprzedził go Pedrosa, a zaraz potem Stoner. Już na drugim okrążeniu Stoner objął prowadzenie, gdy Pedrosa miał uślizg tylnego koła. I właściwie w tym momencie rozstrzygnęły się losy wyścigu i klasyfikacji generalnej.

Motocykl Pedrosy uległ poważnemu zniszczeniu i Hiszpan musiał się wycofać. W tej sytuacji Lorenzo musiał tylko dojechać do mety na drugiej pozycji. To wystarczyło, by już w tym przedostatnim wyścigu sezonu sięgnąć po tytuł mistrza.

Stoner pewnie dojechał do mety zwyciężając swój domowy wyścig już po raz szósty z rzędu. Trzeci finiszował Cal Crutchlow – po raz drugi w swojej karierze stanął na podium. Andrea Dovizioso, który przed wyścigiem miał jeszcze szansę wyprzedzić Stonera w klasyfikacji generalnej, zajął czwarte miejsce i tę szansę stracił.

Joge Lorenzo przed ostatnim wyścigiem sezonu ma 350 punktów. Dani Pedrosa pozostał przy 307 punktach. Jego drugie miejsce w generalce jest niezagrożone, ponieważ Stoner, który jest trzeci, ma 238 punktów. Stonerowi nie zagrozi już Dovizioso, który ma 30 punktową stratę.