fbpx
A password will be e-mailed to you.

Johann Zarco odchodzi za KTM! Ta informacja storpedowała świat MotoGP po wyścigu w Austrii. Wydaje się nam jednak, że największym zaskoczeniem jest obecnie słaba dyspozycja Zarco, który w poprzednim sezonie radził sobie doskonale w barwach Tech3 Yamahy

Obecnie Francuz ma na koncie tylko 22 punkty,podczas gdy jego kolega zespołowy Pol Espargaro ma ich na swoim koncie 61! Zarco bez wątpienia nie może się odnaleźć w nowych warunkach. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy główny wpływ na jego dyspozycję ma motocykl, czy sama forma zawodnika. Najłatwiejszą odpowiedzią jest pewnie fakt, że obie kwestie wpływają na słabe wyniki Francuza.


REKLAMA

Według oficjalnych źródeł:
“Zarco starał się zaadaptować swój styl jazdy do motocykla KTM RC16, a zespół próbował dopasować maszynę do życzeń Francuza, podczas gdy Pol Espargaro regularnie kwalifikował się do Q2 i walczył o pozycje w TOP10.” – można przeczytać w oświadczeniu KTM. “Ostatecznie, zarówno Johann jak i zespół zadecydowali o pójściu w dwie różne strony na sezon 2020 i skupić się maksymalnie na pozostałych wyścigach i miesiącach sezonu 2019.”
[źródło: motogp.pl]

Co dalej z Zarco?

Tego jeszcze nie wiemy. W klasie królewskiej jest bardzo gęsto i ciężko obecnie wyobrazić sobie sytuację żeby Zarco znalazł zatrudnienie na kolejny sezon w innym teamie. Z drugiej zaś strony Francuz w poprzednich sezonach dał się poznać jako bardzo waleczny i bardzo ambitny zawodnik. Być może zmiana zespołu sprawiłaby, że zawodnik powróciłby do wysokiej dyspozycji.


REKLAMAREKLAMA


Kto zastąpi Zarco? Kandydatów nie jest wielu. W grę na pewno wchodzi Miguel Oliveira, który w tym roku pierwszy raz wystąpił w MotoGP (Tech3 KTM). Może to być również kierowca testowy KTM, Mika Kallio, który również dał się poznać z dobrej strony, jeżdżąc z dziką kartą. Jedyne co możemy zrobić, to stwierdzić: pożyjemy zobaczymy!

 

 

KOMENTARZE


REKLAMA