fbpx
A password will be e-mailed to you.

W niedzielnym wyścigu Moto GP na hiszpańskim torze Jerez na podium stanęli trzej Hiszpanie. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł Dani Pedrosa. Drugie miejsce wywalczył Marc Marquez w zaciętym pojedynku z Jorgem Lorenzo.

Dani Pedrosa (Repsol Honda) w swojej karierze zawodnika MotoGP w Jerez zawsze staje na podium. Tym razem na najwyższym. Z pierwszej pozycji startował Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing), lecz niezbyt długo utrzymał się na prowadzeniu. Na szóstym okrążeniu Pedrosa wyprzedził rywala i od tego czasu już tylko zwiększał przewagę, która na mecie wyniosła 2,4 sekundy.


REKLAMA

Kolega z zespołu Pedrosy, debiutant Marc Marquez najpierw walczył z Valentino Rossim (Yamaha Factory Racing), a potem długo jechał na trzecim miejscu, mocno naciskając Lorenzo. I gdy wydawało się, że zawodnik Yamahy dowiezie już drugie miejsce, na ostatnim okrążeniu, na ostatnim wirażu nieco odpuścił, nie domknął zakrętu. I tylko tyle potrzebował Marquez, żeby go wyprzedzić i zyskać 2,6 sekundy przewagi. Czwarty był Valentino Rossi.


REKLAMAREKLAMA


Bardzo ciekawie układa się teraz klasyfikacja generalna. Prowadzenie po trzech wyścigach utrzymał Marc Marquez, który ma teraz 61 punktów. O trzy mniej zgromadził Dani Pedrosa (58). Tuż za nim plasuje się aktualny mistrz świata Jorge Lorenzo (57). Tę trójkę będzie próbował gonić Valentino Rossi – jego 43 punkty na początku sezonu to strata, którą jeszcze może odrobić. Do walki może włączyć się jeszcze Cal Crutchlow z dorobkiem 35 punktów. Reszta stawki (28 punktów i mniej) ma już znacznie mniejsze szanse na dołączenie do czołówki.

KOMENTARZE


REKLAMA