Wyścig na Motegi został ogłoszony jako mokry. Szybko przesychający tor zdecydował jednak o kolejności na mecie.

Z pole position wystartował Lorenzo i wydawało się, że pierwsze miejsce będzie należało do niego. Okazało się jednak, że przesychający tor spowodował iż Hiszpan musiał liczyć się z szybko zużywająca się oponą. Ten sam problem miał jadący jako drugi Valentino Rossi.


REKLAMA

Sytuację wykorzystał oczywiście Dani Pedrosa, który mimo niesprzyjających warunków wykręcał coraz lepsze czasy. Ostatecznie to właśnie zawodnik Hondy stanął na najwyższy miejscu podium. Za nim uplasował Velentino Rossi, który sprawnie poradził sobie z teamowym kolegą. Tuż za podium dojechał Marc Marquez, a pierwszą piątkę zamknął Andrea Dovizioso.

MotoGP Japonii – wyniki:

1. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team (RC213V) 46m 50.767s

2. Valentino Rossi ITA Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 46m 59.340s

3. Jorge Lorenzo ESP Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 47m 2.894s

4. Marc Marquez ESP Repsol Honda Team (RC213V) 47m 18.608s

5. Andrea Dovizioso ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) 47m 25.852s

6. Cal Crutchlow GBR LCR Honda (RC213V) 47m 28.030s

7. Bradley Smith GBR Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) 47m 28.434s

8. Katsuyuki Nakasuga JPN Yamaha Factory Racing (YZR-M1) 47m 35.421s

9. Hector Barbera ESP Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 47m 39.339s

10. Scott Redding GBR Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (RC213V) 47m 40.888s

11. Aleix Espargaro ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR) 47m 51.302s

12. Takumi Takahashi JPN Team HRC (RC213V) 47m 51.978s

13. Nicky Hayden USA Aspar MotoGP Team (RC213V-RS) 48m 2.028s

14. Yonny Hernandez COL Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) 48m 4.663s

15. Mike Di Meglio FRA Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 48m 6.188s

16. Alvaro Bautista ESP Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 48m 11.274s

17. Eugene Laverty IRL Aspar MotoGP Team (RC213V-RS)* 48m 21.991s

18. Stefan Bradl GER Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 48m 37.600s

19. Kousuke Akiyoshi JPN AB Motoracing (RC213V-RS) 48m 50.839s

20. Toni Elias SPA Forward Racing (Forward Yamaha) +1 lap

Pol Espargaro ESP Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) DNF

Jack Miller AUS LCR Honda (RC213V-RS)* DNF

Maverick Vinales ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR)* DNF

Loris Baz FRA Forward Racing (Forward Yamaha)* DNF

Andrea Iannone ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) DNF

Danilo Petrucci ITA Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) DNF

Wyniki Moto2:

1. Niccolo Antonelli ITA Ongetta-Rivacold (Honda) 28m 3.391s

2. Miguel Oliveira POR Red Bull KTM Ajo (KTM) 28m 4.444s

3. Jorge Navarro SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 28m 11.920s

4. Isaac Vinales SPA RBA Racing Team (KTM) 28m 14.465s

5. Zulfahmi Khairuddin MAL Drive M7 SIC (KTM) 28m 16.434s

6. Danny Kent GBR Leopard Racing (Honda) 28m 18.615s

7. Enea Bastianini ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 28m 19.264s

8. Karel Hanika CZE Red Bull KTM Ajo (KTM) 28m 20.954s

9. John Mcphee GBR SAXOPRINT RTG (Honda) 28m 21.544s

10. Efren Vazquez SPA Leopard Racing (Honda) 28m 21.947s

11. Jorge Martin SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 28m 23.287s

12. Jakub Kornfeil CZE Drive M7 SIC (KTM) 28m 24.283s

13. Tatsuki Suzuki JPN CIP (Mahindra) 28m 28.536s

14. Andrea Locatelli ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 28m 31.846s

15. Francesco Bagnaia ITA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 28m 32.240s

16. Gabriel Rodrigo ARG RBA Racing Team (KTM) 28m 33.379s

17. Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) 28m 34.110s

18. Stefano Manzi ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 28m 35.340s

19. Jules Danilo FRA Ongetta-Rivacold (Honda) 28m 35.537s

20. Andrea Migno ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 28m 38.439s

21. Juanfran Guevara SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 28m 50.633s

22. Manuel Pagliani ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 28m 52.187s

23. Philipp Oettl GER Schedl GP Racing (KTM) 28m 52.763s

24. Lorenzo Dalla Porta ITA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 29m 0.251s

25. Keisuke Kurihara JPN Musahi RT Harc-Pro (Honda) 29m 3.122s

26. Maria Herrera SPA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 29m 10.426s

27. Darryn Binder RSA Outox Reset Drink Team (Mahindra) 29m 23.012s

28. Romano Fenati ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 29m 33.055s

29. Ana Carrasco SPA RBA Racing Team (KTM) 29m 55.696s

Remy Gardner AUS CIP (Mahindra) DNF

Livio Loi BEL RW Racing GP (Honda) DNF

Hiroki Ono JPN Leopard Racing (Honda) DNF

Ryo Mizuno JPN Musahi RT Harc-Pro (Honda) DNF

Alexis Masbou FRA SAXOPRINT RTG (Honda) DNF

Alessandro Tonucci ITA Outox Reset Drink Team (Mahindra) DNF

Wyniki Moto3:

1. Niccolo Antonelli ITA Ongetta-Rivacold (Honda) 28m 3.391s

2. Miguel Oliveira POR Red Bull KTM Ajo (KTM) 28m 4.444s

3. Jorge Navarro SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 28m 11.920s

4. Isaac Vinales SPA RBA Racing Team (KTM) 28m 14.465s

5. Zulfahmi Khairuddin MAL Drive M7 SIC (KTM) 28m 16.434s

6. Danny Kent GBR Leopard Racing (Honda) 28m 18.615s

7. Enea Bastianini ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 28m 19.264s

8. Karel Hanika CZE Red Bull KTM Ajo (KTM) 28m 20.954s

9. John Mcphee GBR SAXOPRINT RTG (Honda) 28m 21.544s

10. Efren Vazquez SPA Leopard Racing (Honda) 28m 21.947s

11. Jorge Martin SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 28m 23.287s

12. Jakub Kornfeil CZE Drive M7 SIC (KTM) 28m 24.283s

13. Tatsuki Suzuki JPN CIP (Mahindra) 28m 28.536s

14. Andrea Locatelli ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 28m 31.846s

15. Francesco Bagnaia ITA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 28m 32.240s

16. Gabriel Rodrigo ARG RBA Racing Team (KTM) 28m 33.379s

17. Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) 28m 34.110s

18. Stefano Manzi ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 28m 35.340s

19. Jules Danilo FRA Ongetta-Rivacold (Honda) 28m 35.537s

20. Andrea Migno ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 28m 38.439s

21. Juanfran Guevara SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 28m 50.633s

22. Manuel Pagliani ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 28m 52.187s

23. Philipp Oettl GER Schedl GP Racing (KTM) 28m 52.763s

24. Lorenzo Dalla Porta ITA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 29m 0.251s

25. Keisuke Kurihara JPN Musahi RT Harc-Pro (Honda) 29m 3.122s

26. Maria Herrera SPA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 29m 10.426s

27. Darryn Binder RSA Outox Reset Drink Team (Mahindra) 29m 23.012s

28. Romano Fenati ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 29m 33.055s

29. Ana Carrasco SPA RBA Racing Team (KTM) 29m 55.696s

Remy Gardner AUS CIP (Mahindra) DNF

Livio Loi BEL RW Racing GP (Honda) DNF

Hiroki Ono JPN Leopard Racing (Honda) DNF

Ryo Mizuno JPN Musahi RT Harc-Pro (Honda) DNF

Alexis Masbou FRA SAXOPRINT RTG (Honda) DNF

Alessandro Tonucci ITA Outox Reset Drink Team (Mahindra) DNF

KOMENTARZE


REKLAMA