fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda Racing Corporation ogłosiła, że Marc Marquez będzie jeździł w barwach zespołu Repsol Honda do końca 2016 r.

Trudno dziwić się tej decyzji. Marc Marquez jest dziś największym talentem wśród zawodników MotoGP. Mimo że w tej klasie zdobył dopiero jeden tytuł mistrza świata, to jego gwiazda świeci już jaśniej, niż 9-krotnego championa Valentino Rossiego.

W sezonie 2013 jako debiutant sięgnął po najwyższe podium. W tym roku zwyciężył we wszystkich czterech wyścigach i we wszystkich startował z pole position.

Z 22 wyścigów MotoGP, w których dotychczas brał udział, w 20 stawał na podium. Odniósł 10 zwycięstw, 6 razy był drugi i 4 razy trzeci.

Shuhei Nakamoto, wiceprezes HRC, mówi, że przedłużenie kontraktu było zupełnie naturalne, nawet gdy nastąpiło tak wcześnie, niemal na początku sezonu. Dodaje, że Marquez miał świetny początek sezonu i podkreśla jego niezwykłą zdolność do uczenia się wciąż nowych rzeczy oraz umiejętność adaptowania się do motocykla i wyciskania z niego maksymalnych osiągów.

Marc Marquez oczywiście bardzo się cieszy:

Wszystko poszło tak szybko w poprzednim sezonie. Nigdy bym nie przypuszczał, że osiągnę to, co się udało. Zostać mistrzem świata w pierwszym sezonie – to marzenie, które się spełniło. Bardzo się cieszę, że zostanę w rodzinie Hondy na kolejne dwa lata.

KOMENTARZE