fbpx
A password will be e-mailed to you.

Drugi rok z rzędu runda MotoGP o GP Malezji została odwołana. To jednak wcale nie oznacza, że zawodnikom przepadnie jeden wyścig – organizatorzy już znaleźli zastępstwo.

Zgodnie z przewidywaniami, w kalendarzu MotoGP na sezon 2021 zaszły kolejne zmiany. Z powodu problemów wynikających z pandemii COVID-19, z kalendarza już wcześniej wypadły inne rundy z tzw. pozaeuropejskiego tournee. Zawodnicy nie polecą w tym roku do Australii, Japonii i Malezji. Zamiast tego zdecydowano się na drugie GP w Portimao. W międzyczasie zrezygnowano też z GP Finlandii, zamiast którego zorganizowano podwójną rundę na Red Bull Ringu.

Grand Prix na torze Sepang także odwołano z powodu rosnącej liczby przypadków zachorowań na COVID-19 w Malezji. Zamiast tego, w terminie 22-24 października zostanie rozegrana runda na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli. Organizatorzy muszą tylko potwierdzić nazwę tego Grand Prix. Jednocześnie warto pamiętać, że wrześniowe GP San Marino rozgrywane na tym samym torze – odbędzie się zgodnie z planem.

„FIM, IRTA i Dorna Sports z przykrością zawiadamiają o odwołaniu Grand Prix Malezji, które miało się odbyć na torze Sepang International Circuit w dniach 22-24 października. Trwająca pandemia COVID-19 i wynikające z niej ograniczenia w podróżowaniu do Malezji wymusiły odwołanie tej rundy. Z niecierpliwością czekamy jednak na powrót do Sepang w 2022 roku, by ścigać się przed fanami z Malezji” – podano w komunikacie.

Choć kalendarz MotoGP nie powinien już przechodzić większych zmian, nadal nie można być pewnym, czy odbędzie się GP Ameryk. Wszystko przez rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 w Teksasie i rekordową liczbę osób zarażonych, które wymagają hospitalizacji. 

Planowo, do końca sezonu 2021 pozostało siedem wyścigów. Po jedenastu z nich liderem klasyfikacji generalnej MotoGP pozostaje Fabio Quartararo.

Kalendarz na sezon 2021 MotoGP:

(stan na 19 sierpnia 2021)

 1. 28 marca – GP Kataru (wyścig nocny)
 2. 4 kwietnia – GP Doha (wyścig nocny)
 3. 18 kwietnia – GP Portugalii
 4. 02 maja – GP Hiszpanii
 5. 16 maja – GP Francji
 6. 30 maja – GP Włoch
 7. 06 czerwca – GP Katalonii
 8. 20 czerwca – GP Niemiec
 9. 27 czerwca – Assen TT
 10. 08 sierpnia – GP Styrii
 11. 15 sierpnia – GP Austrii
 12. 29 sierpnia – GP Wielkiej Brytanii
 13. 12 września – GP Aragonii
 14. 19 września – GP San Marino
 15. 3 października – GP Ameryk
 16. 24 października – GP Misano (nazwa do potwierdzenia)
 17. 07 listopada – GP Algarve
 18. 14 listopada – GP Walencji
KOMENTARZE