fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tak emocjonującego wyścigu jak Grand Prix Katalonii dawno w MotoGP nie było. Walka toczyła się od samego początku do samego końca.

To, co działo się w czołówce wyścigu złożonej z zawodników fabrycznych zespołów Hondy i Yamahy zepchnęło za dalszy plan całą resztę stawki. Realizator transmisji chyba tylko raz pokazał walkę o dalsze miejsca, koncentrując się na pierwszej czwórce.

Znakomitym startem popisał się Jorge Lorenzo, ale bardzo szybko wysunął się na czoło startujący z drugiego rzędu Valentino Rossi. Znakomicie jechał też od początku Dani Pedrosa, który chyba już powrócił do pełnej formy po ostatniej operacji. Przez chwilę wydawało się, że ci trzej zawodnicy rozegrają wyścig między sobą, ale również Marc Marquez szybko dał znać o sobie. Były okrążenia, kiedy prowadziły dwie Yamahy, a za nimi walczyli między sobą zawodnicy Hondy. Przez jakiś czas dotrzymywał im tempa Stefan Bradl; odpadł, ale dojechał na piątym miejscu.

Rossi prowadził, a za nim trwała zacięta walka o kolejne pozycje. Zwycięsko wyszli z niej obaj zawodnicy Hondy, a Lorenzo po spadku na czwarte miejsce już nie podjął walki o miejsce na podium. Później było jeszcze więcej emocji, gdy najpierw Marquez, a potem Pedrosa wyprzedzili Rossiego i już pod koniec wyścigu zaczęli walczyć między sobą o najwyższe podium. Pedrosa wyprzedził Marqueza, ale ten szybko skontrował. Pedrosa podjął jeszcze jedną ryzykowną próbę na ostatnim okrążeniu. Motocykle zetknęły się na moment oponami. Pedrosę wyrzuciło na szeroki łuk. Skorzystał z tego Rossi, finiszując na drugim miejscu za Marquezem.

To było już siódme kolejne zwycięstwo Marka Marqueza w siódmym wyścigu w tym sezonie. Dzięki temu jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej – ma teraz 175 punktów. Drugie miejsce umocnił też trochę Valentino Rossi – zdobył już 117 pkt i ma teraz 5 pkt przewagi nad Danim Pedrosą (112). Czwarty Jorge Lorenzo jest już dość daleko, ale przy odrobinie szczęścia może jeszcze nawiązać walkę o podium całego sezonu – ma 78 punktów.

KOMENTARZE