fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas World Ducati Week ogłoszono przedłużenie kontraktów zawodników MotoGP. Andrea Dovizioso pozostanie w zepole fabrycznym Ducati na kolejne dwa lata, Cal Crutchlow na rok.

Dovizioso jest najlepszym zawodnikiem firmy z Borgo Panigale. W tym sezonie dwa razy stanął na podium, zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając dwoma punktami Jorge Lorenzo.

Również drugi z zawodników fabrycznego teamu Ducati dogadał się w sprawie przedłużenia kontraktu. Cal Crutchlow ma jednak pracę tylko na sezon 2015. Brytyjczyk przeszedł w ubiegłym tygodniu operację obu przedramion (podobną jak niedawno Dani Pedrosa). Chodziło o dolegliwość dość częstą wśród motocyklistów – problemy z krążeniem krwi w nadgarstkach. Zapowiada jednak, że będzie gotowy na drugą połowę sezonu i chce poprawić swoje rezultaty. Uważa, że możliwe jest zmniejszenie dystansu, jaki dzieli zawodników Ducati od czołówki MotoGP.

Marc (Marquez) wydaje się, jakby był z innej planety – mówił Crutchlow podczas konferencji prasowej. – Ale przecież Andrea (Iannone) w przeszłości z nim zwyciężał.

Firma z Borgo Panigale jest też bardzo zadowolona z postawy Włocha, zawodnika Pramac Racing, który jeździ również na motocyklu Ducati.

Iannone zrobił więcej, niż się spodziewaliśmy – powiedział Paolo Ciabatti, dyrektor projektu MotoGP w Ducati. – Chcemy, żeby został z nami. Chcemy zaoferować mu lepsze wsparcie techniczne. W przyszłym tygodniu powinniśmy być gotowi do decyzji, w jaki sposób to zrobić i jaki kontrakt mu zaoferować.

KOMENTARZE