fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnik zespołu Repsol Honda, Dani Pedrosa, przeszedł we wtorek zabieg chirurgiczny prawego przedramienia. Lekarze zapewniają, że będzie mógł wystartować w GP Francji 16-18 maja.

Dani Pedrosa miał kłopoty z prawym nadgarstkiem. Motocykliści wiedzą doskonale, jak pracuje podczas jazdy prawa dłoń, operując manetką gazu i hamulcem. Podczas jazdy na torze wyścigowym to bardzo intensywna praca, która niekorzystnie wpływa na ukrwienie mięśni nerwów. Dani Pedrosa miał kłopoty z prawym nadgarstkiem już jako młody chłopak, 12 lat temu i wtedy też zastosowano interwencję chirurgiczną.


REKLAMA

Doktor Xavier Mir ze szpitala w Barcelonie, który również w ubiegłym roku przeprowadził operację obojczyka Pedrosy, powiedział, że zawodnik Repsol Hondy próbował walczyć z dolegliwością innymi, nieinwazyjnymi metodami, jednak bezskutecznie.

Wtorkowy zabieg nie był szczególnie skomplikowany. Zrobiono kilka mikroskopijnych nacięć, które mają przywrócić lepsze krążenie krwi w nadgarstku Pedrosy.

Zawodnik Repsol Hondy już wyszedł ze szpitala. Przez najbliższe dni będzie miał usztywnione przedramię, ale w przyszłym tygodniu będzie już mógł rozpocząć rehabilitację.


REKLAMAREKLAMA


Doktor Mir zapewnia, że jeśli wszystko będzie się goiło jak należy, to Dani Pedrosa stanie na starcie wyścigu GP Francji na torze w Le Mans w weekend 16-18 maja. Nie będzie jeszcze w stu procentach zdrowy, podkreśla lekarz, ale jeśli nie zajdą nieprzewidziane powikłania, poradzi sobie na torze.

KOMENTARZE

REKLAMA