Tabela ta znakomicie pokazuje wzrost wszystkich zawodników klasy GP. Zapoznając się z nią trudno walczyć z tezą o bezpośrednim związku wzrostu z wynikami. Wystarczy spojrzeć na dolną część tabeli. Najniższy w stawce wszystkich zawodników jest Dani Pedrosa (160 cm) i zdecydowanie jest jednym z najlepszych w swoim fachu. Obecnie  w klasyfikacji generalnej zajmuje 11 lokatę. […]

Wzrost zawodników

Tabela ta znakomicie pokazuje wzrost wszystkich zawodników klasy GP. Zapoznając się z nią trudno walczyć z tezą o bezpośrednim związku wzrostu z wynikami. Wystarczy spojrzeć na dolną część tabeli. Najniższy w stawce wszystkich zawodników jest Dani Pedrosa (160 cm) i zdecydowanie jest jednym z najlepszych w swoim fachu. Obecnie  w klasyfikacji generalnej zajmuje 11 lokatę. Słabsza dyspozycja, a w zasadzie ogromny pech na początku tego sezonu miał olbrzymi wpływ na finalne miejsce Hiszpana.

Zgoła inaczej ma się sytuacja dotycząca kolejnych dwóch zawodników, a więc: Andrei Dovizioso (167 cm) oraz Marca Marqueza (168 cm). O sytuacji Desmo Doviego w stawce moglibyśmy rozprawiać godzinami, o stylu w jakim zwyciężał w ostatnich zawodach Marquez również. Fakt jest jeden: obecnie to dwaj pretendenci do zdobycia tytułu mistrza świata MotoGP. Kolejnym dobrym przykładem jest wzrost Mavericka Vinalesa (171 cm) oraz Cala Crutchlowa (170 cm), chociaż Ci zawodnicy nie zawsze znajdują się w pierwszej trójce zawodów to często udaje się im mocno namieszać w stawce lub nawet wygrać Grand Prix!

Do grona niskich zawodników należał również Casey Stoner (171 cm), który w 2012 roku zakończył karierę. Nie sposób o nim zapomnieć: jego styl, wola walki, talent i zaangażowanie potrafiły powalać na kolana.

Co z Rossim i Petruxem?

W stawce 24 zawodników MotoGP tylko 6 zawodników mierzy 180 cm lub więcej. Całej teorii o wzroście i bezpośrednim przełożeniu na wyniki zaprzecza Valentino Rossi (182cm), który chociaż nie wygrywa w tym sezonie, to cały czas plasuje się w czole stawki. Zresztą wystarczy tylko zapoznać się z historią zawodnika, aby mieć pewność, że jest jednym z najlepszych! Zaprzeczeniem tej teorii może być również Danilo Petrucci (180 cm), który w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze i obecnie zajmuje 9. miejsce!

Klasyfikacja generalna MotoGP po czterech startach:

1. Marc Marquez
2. Johann Zarco
3. Maverick Viñales
4. Andrea Iannone
5. Andrea Dovizioso
6. Valentino Rossi
7. Cal Crutchlow
8. Jack Miller
9. Danilo Petrucci
10. Tito Rabat
11. Dani Pedrosa
12. Alex Rins
13. Franco Morbidelli
14. Pol Espargaro
15. Alvaro Bautista
16. Hafizh Syahrin
17. Takaaki Nakagami
18. Aleix Espargaro
19. Mika Kallio
20. Jorge Lorenzo
21. Scott Redding
22. Bradley Smith
23. Karel Abraham
24. Thomas Luthi
25. Xavier Simeon

KOMENTARZE

REKLAMA