fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po raz piąty w tym sezonie Marc Marquez nie dojechal do końca wyścigu. Pod jego nieobecność spokojnie wygrał Jorge Lorenzo.

Lorenzo właściwie nie dał szansy rywalom i zakończył zmagania na Aragon z kompletem punktów. Tuż za nim uplasował się bardzo dobrze jadący na tym torze Dani Pedrosa. Zdobycie drugiego miejsca nie ułatwiał mu jednak Valentino Rossi, który po starcie z szóstej pozycji bardzo szybko znalazł się za tylnym kołem Hondy. Na ostatnich okrążeniach zawodnicy zmieniali się dość często pozycjami jednak ostatecznie to Dani utrzymał niższe miejsce podium.

Do mety nie dojechał Marc Marquez. zawodnik wypadł z toru już na drugim okrążeniu. To piąty taki wyścig w wykonaniu obrońcy tytułu. Zresztą Marc właściwie nie ma już szans by w tym sezonie po raz kolejny cieszyć się z tytułu.

Wygrana Lorenzo na Aragon spowodowała, że przewaga Valentino Rossiego nad Team partnerem zmalała do 14 punktów.

MotoGP Aragon – wyniki

1. Jorge Lorenzo ESP Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 41m 44.933s

2. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team (RC213V) 41m 47.616s

3. Valentino Rossi ITA Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 41m 47.706s

4. Andrea Iannone ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) 41m 52.791s

5. Andrea Dovizioso ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) 42m 9.255s

6. Aleix Espargaro ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR) 42m 9.762s

7. Cal Crutchlow GBR LCR Honda (RC213V) 42m 10.300s

8. Bradley Smith GBR Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) 42m 10.436s

9. Pol Espargaro ESP Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) 42m 11.385s

10. Yonny Hernandez COL Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) 42m 28.822s

11. Maverick Vinales ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR)* 42m 29.188s

12. Scott Redding GBR Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (RC213V) 42m 33.109s

13. Alvaro Bautista ESP Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 42m 34.688s

14. Eugene Laverty IRL Aspar MotoGP Team (RC213V-RS)* 42m 35.204s

15. Nicky Hayden USA Aspar MotoGP Team (RC213V-RS) 42m 35.297s

16. Hector Barbera ESP Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 42m 35.655s

17. Loris Baz FRA Forward Racing (Forward Yamaha)* 42m 36.930s

18. Stefan Bradl GER Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 42m 38.339s

19. Jack Miller AUS LCR Honda (RC213V-RS)* 42m 41.792s

20. Mike Di Meglio FRA Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 42m 44.540s

21. Toni Elias SPA Forward Racing (Forward Yamaha) 43m 0.170s

Karel Abraham CZE AB Motoracing (RC213V-RS) DNF

Danilo Petrucci ITA Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) DNF

Alex De Angelis RSM E-Motion IodaRacing (ART) DNF

Marc Marquez ESP Repsol Honda Team (RC213V) DNF

Moto2 Aragon – wyniki:

1. Tito Rabat SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 26m 25.125s

2. Alex Rins SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 26m 25.221s

3. Sam Lowes GBR Speed Up Racing (Speed Up) 26m 30.489s

4. Jonas Folger GER AGR Team (Kalex) 26m 32.488s

5. Thomas Luthi SWI Derendinger Racing Interwetten (Kalex) 26m 41.848s

6. Johann Zarco FRA Ajo Motorsport (Kalex) 26m 42.114s

7. Hafizh Syahrin MAL Petronas Raceline Malaysia (Kalex) 26m 42.211s

8. Takaaki Nakagami JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 26m 43.181s

9. Simone Corsi ITA Forward Racing (Kalex) 26m 43.783s

10. Lorenzo Baldassarri ITA Forward Racing (Kalex) 26m 44.781s

11. Mika Kallio FIN QMMF Racing Team (Speed Up) 26m 45.215s

12. Axel Pons SPA AGR Team (Kalex) 26m 45.347s

13. Sandro Cortese GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 26m 46.168s

14. Azlan Shah MAL IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 26m 47.509s

15. Marcel Schrotter GER Tech 3 (Tech 3) 26m 51.142s

16. Xavi Vierge SPA Tech 3 (Tech 3) 26m 59.589s

17. Randy Krummenacher SWI JIR Racing Team (Kalex) 26m 59.783s

18. Ricard Cardus SPA JPMoto Malaysia (Suter) 26m 59.852s

19. Robin Mulhauser SWI Technomag Racing Interwetten (Kalex) 27m 2.460s

20. Jesko Raffin SWI sports-millions-EMWE-SAG (Kalex) 27m 9.143s

21. Florian Alt GER E-Motion IodaRacing Team (Suter) 27m 9.400s

22. Thitipong Warokorn THA APH PTT The Pizza SAG (Kalex) 27m 9.729s

23. Louis Rossi FRA Tasca Racing Scuderia Moto2 (Tech 3) 27m 19.445s

Federico Fuligni ITA Team Ciatti (Suter) DNF

Alex Marquez SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) DNF

Julian Simon SPA QMMF Racing Team (Speed Up) DNF

Edgar Pons SPA Italtrans Racing Team (Kalex) DNF

Xavier Simeon BEL Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) DNF

Luis Salom SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) DNF

Dominique Aegerter SWI Technomag Racing Interwetten (Kalex) DNS

Moto3 Aragon – wyniki:

1. Miguel Oliveira POR Red Bull KTM Ajo (KTM) 39m 54.343s

2. Jorge Navarro SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 39m 54.536s

3. Romano Fenati ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 39m 55.848s

4. Efren Vazquez SPA Leopard Racing (Honda) 39m 56.135s

5. Philipp Oettl GER Schedl GP Racing (KTM) 39m 56.809s

6. Niccolo Antonelli ITA Ongetta-Rivacold (Honda) 39m 59.246s

7. Jorge Martin SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 40m 0.855s

8. Alexis Masbou FRA SAXOPRINT RTG (Honda) 40m 10.089s

9. Hiroki Ono JPN Leopard Racing (Honda) 40m 10.118s

10. Andrea Migno ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 40m 10.227s

11. Francesco Bagnaia ITA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 40m 10.603s

12. Stefano Manzi ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 40m 10.697s

13. Jakub Kornfeil CZE Drive M7 SIC (KTM) 40m 11.192s

14. Maria Herrera SPA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 40m 11.242s

15. Livio Loi BEL RW Racing GP (Honda) 40m 11.468s

16. Tatsuki Suzuki JPN CIP (Mahindra) 40m 11.903s

17. John Mcphee GBR SAXOPRINT RTG (Honda) 40m 12.033s

18. Sena Yamada JPN Estrella Galicia 0,0 (Honda) 40m 25.393s

19. Remy Gardner AUS CIP (Mahindra) 40m 25.502s

20. Gabriel Rodrigo ARG RBA Racing Team (KTM) 40m 25.523s

21. Juanfran Guevara SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 40m 25.692s

22. Jules Danilo FRA Ongetta-Rivacold (Honda) 40m 25.726s

23. Alessandro Tonucci ITA Outox Reset Drink Team (Mahindra) 40m 26.102s

24. Lorenzo Dalla Porta ITA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 40m 38.058s

25. Khairul Idham Pawi MAL Honda Team Asia (Honda) 40m 42.288s

26. Davide Pizzoli ITA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 40m 42.425s

27. Ana Carrasco SPA RBA Racing Team (KTM) 40m 42.508s

Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) DNF

Danny Kent GBR Leopard Racing (Honda) DNF

Enea Bastianini ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) DNF

Karel Hanika CZE Red Bull KTM Ajo (KTM) DNF

Manuel Pagliani ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) DNF

Zulfahmi Khairuddin MAL Drive M7 SIC (KTM) DNF

Isaac Vinales SPA RBA Racing Team (KTM) DNF

Darryn Binder RSA Outox Reset Drink Team (Mahindra) DNF

KOMENTARZE