fbpx
A password will be e-mailed to you.

Firma BMW Motorrad od 20 września 2013 r. oferuje nowy system nawigacji motocyklowej: Navigator V.

Navigator V ma wiele cech wspólnych z poprzednim modelem, jak na przykład Mount Cradle – czyli mocowanie z przyciskami skrótów, odporność na czynniki atmosferyczne lub paliwo, komunikację Bluetooth i wiele innych. A co nowego znajdziemy w Navigatorze V?

Nowy Navigator ma większy i jaśniejszy 5-calowy dotykowy wyświetlacz (przy zachowaniu takich samych wymiarów zewnętrznych urządzenia) z poprawioną czytelnością i czułością przy dużym nasłonecznieniu. Producent zapewnia darmowe aktualizacje map przez cały okres użytkowania w przypadku wstępnie zainstalowanych map drogowych. Dwukrotnie zwiększono wewnętrzną pamięć (8 GB zamiast 4 GB w urządzeniach ze wstępnie zainstalowanymi mapami). Nawigacja wspomagana jest komunikatami głosowymi, częściowo z prowadzeniem opisowym, np. „skręć za wiaduktem w prawo”.

Użytkownik ma możliwość pobrania darmowej aplikacji Smartphone Link App w Google Play Store (Android) lub iOS App Store (Apple), dzięki niej może odbierać komunikaty o korkach w czasie rzeczywistym, aktualną prognozę pogody i wiele innych informacji. Po sparowaniu smartfona i Navigatora V na urządzeniu widoczne będą pobrane informacje. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link można dokupić płatne usługi Live, jak np. Advanced Weather lub 3D Live Traffic. Wybór dostępnych usług Live, oraz ich cena zależą od kraju użytkowania. Ponadto, za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link można wyszukiwać cele w smartfonie, a następnie przesyłać je do urządzenia Navigator V.

Ze strony firmy Garmin można pobrać bezpłatne oprogramowanie do planowania trasy BaseCamp, za pomocą którego wygodnie na komputerze wyznaczymy trasę przejazdu. Navigator V ma możliwość zaplanowania całej, nawet bardzo dalekiej podróży bardzo szczegółowo. Możemy wyznaczyć nawet 3750 punktów, które chcemy odwiedzić, na jedną podróż złożoną z wielu tras (etapów), co daje np. 30 tras po 125 punktów każda. Navigator IV oferował tylko planowanie trasy z maksymalnie 250 punktami.

Navigator V jest kompatybilny z aplikacją Custom Maps firmy Garmin, co pozwala na tworzenie własnych map w oparciu o mapy papierowe i elektroniczne, które następnie mogą zostać załadowane do systemu nawigacji. Pozwala też na precyzyjne geopozycjonowanie (np. za pomocą usługi Google Earth) i optymalne wyświetlanie w systemie nawigacji.

Dla urządzeń zainstalowanych w motocyklach BMW R 1200GS model 2013 i 2014 lub K 1600GT/GTL dostępne są strony „My Motorcycle”. Urządzenie wyświetla wtedy informacje pobrane z komputera pokładowego. Można je dowolnie skonfigurować; pełny wybór opcji mamy wtedy, gdy motocykl wyposażony jest w komputer pokładowy pro.

Ceny od 2214 zł w wersji bez map i bez uchwytu Mount Craddle do 2990 zł w wersji z uchwytem i zainstalowanymi mapami Europy wraz z bezpłatną dożywotnią aktualizacją.

KOMENTARZE