fbpx
A password will be e-mailed to you.

W królewskiej klasie Superbike emocjonująca rywalizacja o tytuł Mistrza toczy się przede wszystkim między doświadczonymi – Pawłem Szkopkiem, a Irkiem Sikorą (AMK Gliwice). Zawodników dzielą zaledwie 2 punkty w klasyfikacji generalnej po czterech wyścigach! Sikora zapowiada: ”jestem bardzo zmotywowany do walki o każdy punkt oraz pierwsze miejsce w tabeli i dołożę wszelkich starań o jak […]

W królewskiej klasie Superbike emocjonująca rywalizacja o tytuł Mistrza toczy się przede wszystkim między doświadczonymi – Pawłem Szkopkiem, a Irkiem Sikorą (AMK Gliwice). Zawodników dzielą zaledwie 2 punkty w klasyfikacji generalnej po czterech wyścigach!

Sikora zapowiada: ”jestem bardzo zmotywowany do walki o każdy punkt oraz pierwsze miejsce w tabeli i dołożę wszelkich starań o jak najlepsze pozycje na podium w Poznaniu„. Faworytom będzie starał się przeszkodzić Daniel Bukowski (A.Wielkopolski), który mimo bogatego doświadczenia wyścigowego w 600-kach wciąż uczy się jeszcze jazdy w królewskiej klasie. Podium jest prawie pewne, ale Daniel ma apetyt na wyższe jego stopnie, zwłaszcza u siebie w Poznaniu, gdzie kciuki za niego zawsze trzymają dwie córeczki.

W Superstock 1000 zdecydowanym faworytem jest Michał Filla (BMW), który w prawdzie nie startował na Węgrzech i spadł na 5 miejsce w generalce, ale jego doświadczenie i umiejętności zawsze stawiają go w roli jednego z liderów. ”Nie mogę się doczekać wyścigu w Poznaniu. Nigdy nie jest łatwo, bo Irek, Bartek czy bracia Szkopek są tutaj zawsze bardzo szybcy. Mimo wszystko postaram się wygrać. Mieliśmy trochę pechowych sytuacji w tym sezonie, ale wierzę, że teraz będzie już tylko lepiej„.

Po rewelacyjnym występie na Panoni do walki o tytuł pragnie włączyć się również Marcin Walkowiak z Ducati Toruń Motul Team: ”Spędziliśmy dużą część naszych przedsezonowych przygotowań na Węgrzech i widać tego efekty – znaleźliśmy doskonałe ustawienia, które spisywały się znakomicie i odnieśliśmy nasze pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Polski. Mamy nadzieję, że na kolejną rundę przyjedziemy w podobnej formie„.

Lider tabeli – Marek Szkopek – na Węgrzech doszczętnie zniszczył motocykl i doznał poważnego urazu obojczyka. Jednak jak zwykle u ”Szkopków„ nieposkromiona wola walki gwarantuje, że Marka mimo wszystko zobaczymy na starcie w Poznaniu. ”Zrobię wszystko, aby ustawić się na starcie na moim BMW. Cieszę się z prowadzenia w tabeli i świetnego tempa. To bardzo dobra zapowiedź przed resztą sezonu. Idziemy razem z zespołem w bardzo dobrym kierunku.„

Bardzo doświadczony i doskonale znający Tor ”Poznań„ Bartłomiej Wiczyński (LKT Wyczół) również zapowiada atak na czołową lokatę generalki (6 punktów starty do Marka Szkopka): ”Już nie mogę doczekać się kolejnej rundy w Poznaniu. Liczę na super walkę z kolegami z klasy, ale i również z Superbike’ami. Mam nadzieję, że uda mi się wyjść obronną ręką po tej rundzie, ale wiem że będzie bardzo ciężko, konkurencja jest w tym roku bardzo szybka. Atmosfera w teamie BMW Sikora Motorsport pozytywnie nastraja mnie do ścigania, zapraszam wszystkich do kibicowania na Torze Poznań„.

W klasie Superstock600 nie ma mocnych na Adriana Passka (A.Rzesowski), który dzięki wsparciu kibiców zebrał budżet na starty w niemieckiej prestiżowej serii R6 Cup, ale gdy tylko czas pozwala pewnie wygrywa wyścigi Mistrzostw Polski. Paweł ”Rinas„ Przybylski (A.Królewski) na Węgrzech stoczył heroiczną walkę z Markiem Chłopkowskim, wygrywając zaledwie 0,04 s.. Na Torze ”Poznań„, który obaj znają dużo lepiej, finisz może być jeszcze ciekawszy! Rinas liczy jednak na powiększenie stawki ”Za mało nas na Stock600! Wolałbym zająć miejsce 5 z 10, niż ciągle być na pudle Mam nadzieję, że dojedzie nas więcej!„

W Supersportach faworytem jest wielokrotny Mistrz Polski – Sebastian ”Zioło„ Zieliński (Ostrowski Klub Motorowy). Po pechowej awarii w pierwszym wyścigu sezonu jak na razie nie ma na niego mocnych. Drugiemu w klasyfikacji Szymonowi Strankowskiemu (A.Ostrowski) – 1 punkt straty – twarde warunki postawi na pewno Bartłomiej Cabala (Ts Sparta Wrocław), który jest w życiowej formie: ”2 i 4 miejsce w III i IV rundzie WMMP na Węgrzech umocniły mnie na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej . Cel na Poznań to jechać jak najlepiej i utrzymać dotychczasowa pozycję w klasyfikacji generalnej sezonu. Przy okazji chętnie poprawię tu swój dotychczasowy rekord, dzięki cennym doświadczeniom z wymagającej Panoni„.

Start w klasie Moto 3 na pierwszej rundzie zapewniał miejsce na podium, które zajęli Mariusz Juszczak (A.Szczeciński), Sebastian Grausam (A.Wielkopolski) i Mateusz Durynek (A.Królewski). Wieloletnim sympatykom wyścigów motocyklowych te dwa ostatnie nazwiska na pewno wydają się znajome i świadczą o tym, że do stawki dołącza kolejne już pokolenia zawodników.

W klasach Rookie jak zwykle zapowiada się gorąca rywalizacja na każdym okrążeniu Toru ”Poznań„. W Rookie 600 pierwszą czwórkę klasyfikacji generalnej dzieli zaledwie 14 pkt. Prowadzi Andrzej Kawulok (A.Ślaski) przed Dariuszem Urbanowiczem (TS Sparta Wrocław) i Grzegorzem Jakubkiem (A.Śląski), jednak w Poznaniu na I rundzie najmocniejszy był Krystian Paluch. Krystian nie punktował na Węgrzech jest więc głodny sukcesów i powrotu na fotel lidera tabeli.

W Rookie 1000 każdy wyścig sezonu 2015 przynosił nowego zwycięzcę, czy zatem do liderującego tria z Automobilklubu Wielkopolski – Jacka Jędrzejczyka, Grzegorza Hanuszewicza i Damiana Ołdakowskiego będziemy mogli dopisać kolejne nazwiska? Z pewnością tak. Liczba startujących zawodników zaczyna powoli, ale systematycznie wzrastać m.in. dzięki cyklicznym treningom dla motocyklistów na Torze ”Poznań„ realizowanych pod hasłem Speed-Day.

Jeszcze przed kolejną rundą Mistrzostw Polski w dniu 18 czerwca (czwartek) podczas imprezy Speed-Day odbędzie się II runda Otwartych Motocyklowych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego – Speed-Day Trophy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wyścigu. Pełen regulamin znajdziecie tutaj.

Automobilklub Wielkopolski zaprasza wszystkich sympatyków 2 kółek zarówno na Speed Day (18-19.06) jak i Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski (27-28.06) – czerwiec to zdecydowanie motocyklowy miesiąc na Torze ”Poznań„.

KOMENTARZE

Advertisement