fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklowe pożegnanie zimy, które w tym roku odbędzie się 23 marca to jedno z najważniejszych wydarzeń środowiska motocyklowego na południu naszego kraju.

Zlot jest swego rodzaju inauguracją nowego sezonu motocyklowego. W ten symboliczny sposób wielbiciele jednośladów żegnają zimę, witają wiosnę, a wraz z nią aurę sprzyjającą motocyklowym eskapadom.

Pomysł, który narodził się cztery lata temu, szybko zyskał grono sympatyków. Początkowo impreza miała charakter wewnątrzklubowy, z czasem dojeżdżali uczestnicy z sąsiednich miejscowości. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów i na ubiegłoroczny zlot przyjechało blisko pół tysiąca uczestników.

Do atrakcji należy wspólny przejazd ulicami Jastrzębia-Zdroju kawalkadą motocykli wszystkich typów. To także koncerty zespołów rockowych i bluesowych organizowane w muszli koncertowej Parku Zdrojowego.

Tegoroczne pożegnanie zimy zacznie się w sobotę o 14.00 zbiórką motocyklistów na parkingu przy McDonald’s w Jastrzębiu. O 14.30 wyruszy parada ulicami miasta. Na godzinę 15.00 przewidziano topienie Marzanny w strumyku przy ul. Witczaka obok basenu. O 15.30 rozpocznie się impreza w Parku Zdrojowym – koncerty rockowe, wystawa motocykli, konkursy. Zakończenie przewidywane jest na 18.15.

KOMENTARZE