fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już w najbliższy czwartek, a dla szerokiej publiczności w piątek, rozpoczynają się w Poznaniu Targi Motoryzacyjne Motor Show. Będziemy mogli na nich zobaczyć wiele motocyklowych nowości.

Motor Show to impreza, na której wszyscy miłośnicy motoryzacji znajdą coś ciekawego dla siebie. Organizatorzy zadbali, żeby w tym roku wystawa różniła się od zeszłorocznej nie tylko dzięki nowym modelom samochodów i motocykli. W tym roku nową atrakcją będzie Miasto Kobiet przeznaczone dla pań, które mniej interesują się motoryzacją niż ich partnerzy. To projekt alternatywny skierowany wyłącznie dla kobiet. Metamorfozy z motoryzacją w tle przeprowadzą Maja Sablewska oraz Dorota Gardias, stylizując otwarte na przemiany kandydatki. Bramy Miasta Kobiet będą otwarte przez trzy dni – od 28 do 30 marca 2014 r. w pawilonie 11.


REKLAMA

Nas jednak najbardziej interesuje, jakie jednoślady zobaczymy na Motor Show. A będzie ich niemało. Zaczynamy więc alfabetycznie.

BMW zaprezentuje tegoroczne nowości, przede wszystkim R nineT, ale także S 1000R, R 1200GS Adventure, R 1200RT oraz K 1600GTL Exclusive. Oprócz nich obejrzymy również inne modele z aktualnej oferty oraz ubiory i kaski tej firmy.

Zobacz:
Nowy BMW R nineT | Bokser 90-lecia [zdjęcia i wideo]

BMW S 1000R | Streetfighter, młodszy brat superbike’a [zdjęcia]

Nowość: BMW R 1200GS Adventure [dużo zdjęć]

EICMA | Premiera BMW R 1200RT z nowym silnikiem

BMW K 1600 GTL Exclusive | Arystokrata szos z antenką

Po raz pierwszy w historii na Motor Show zaprezentuje się Harley-Davidson jako firma. Dotychczas na imprezach wystawienniczych w naszym kraju firmę reprezentowali autoryzowani dealerzy. Na powierzchni ponad 250 m2, zwiedzający będą mogli podziwiać dwadzieścia motocykli tej marki. Odwiedzający stoisko będą mogli wziąć udział w konkursie „Harley-Davidson na weekend” – do wygrania 7 niezapomnianych weekendów z motocyklem Harley oraz oryginalne kaski i inne produkty. Osoby nie posiadające motocyklowego prawa jazdy będą mogły poczuć, jak się jeździ Harleyem dzięki platformie Jumpstart, do której jest przymocowany prawdziwy motocykl. Wystarczy przyjść i odpalić.

Zobacz:
Harley-Davidson prezentuje modele 2014 [dużo zdjęć]

Harley-Davidson Tri Glide | Wady na marginesie

Firma VCruiser z Poznania, importer motocykli Indian i Victory, zaprezentuje wszystkie trzy modele tej pierwszej marki: najpopularniejszy Indian Chief Classic, Chief Vintage i najdroższy Chieftain. Wszystkie modele są już dostępne w Polsce, na razie tylko w salonach w Poznaniu i Bielsku-Białej.

Zobacz: Indian – reaktywacja [dużo zdjęć]

Almot pokaże wreszcie skuter Junak Vintage, który miał zadebiutować na warszawskiej Wystawie Motocykli i Skuterów, ale nie dopłynął na czas z Chin. Zobaczymy również pozostałe nowości, o których niedawno pisaliśmy, i całą ofertę marki.

Zobacz: Nowe Junaki na naszych szosach

Grupa Piaggio na pewno pokaże skuter Vespa Primavera, a poza tym nie zdradza, co jeszcze znajdzie się na jej stoisku.

Zobacz: Vespa Primavera | Powrót kultowego skutera [dużo zdjęć]


REKLAMAREKLAMA


Największą ekspozycję zapowiada Romet. Będzie ona nosić nazwę Miasto Rometów. Obejrzymy w nim i przymierzymy się do wszystkich modeli skuterów, motorowerów i motocykli tej marki. Nowością na Motor Show będzie seria nowych skuterów miejskich Platinium City złożona z trzech modeli Blu City, Latte City i White City. Jeszcze nie prezentowaliśmy ich w naszym serwisie, ale w najbliższym czasie napiszemy.

Zobacz:
Romet Ogar znowu na naszych drogach

Dwie nowości Rometu – motocykle w skuterowej cenie

Romet Arrow Fly: ścigacz dozwolony od lat 14

Szeroką ofertę modeli na Motor Show przygotował Triumph. Obejrzymy motocykle począwszy od klasycznej linii z rodziny Bonneville, poprzez grupę turystycznych Tigerów i cruiserów z wyjątkowym Rocketem III, a kończąc na ostrych streetach, szybkich turystykach i supersportach.

Zobacz:
Triumph Thunderbird Storm | Brytyjczyk z amerykańskim sznytem

Triumph Tiger Explorer, czyli motocykl „wszystkomający”

O stoisku Yamahy pod hasłem Dark Side of Japan już pisaliśmy.

Zobacz: Targi Motor Show | Yamaha zaprasza na stoisko Dark Side of Japan

Oprócz samych motocykli znajdziemy na targach szeroką ofertę wszystkiego, co motocyklistom potrzebne – ubiorów, kasków i akcesoriów.

Na stoisku firmy Modeka Polska prezentowana będzie odzież i akcesoria motocyklowe Modeki oraz inne marki oferowane w ramach dystrybucji: odzież DANE, odzież Dainese, kaski Shoei. Modeka jest nie tylko wystawcą tegorocznych targów Motor Show, ale również aktywnym partnerem Miasta Kobiet, w ramach którego przeprowadzone zostaną m.in. metamorfozy motocyklistek.

Zobacz:
Modeka Tacoma – nowość 2014 | Podróżuj bez ograniczeń

Holenderska odzież Dane debiutuje w Polsce

Już po raz piąty w ramach Motor Show odbędzie się Custom Festival, wystawa i konkurs najciekawszych, najbardziej odlotowych motocykli zaprojektowanych i wykonanych przez entuzjastów zajmujących się tuningiem.

KOMENTARZE


REKLAMA