Zawodnicy ORLEN Team utrzymują się w czołówce klasyfikacji juniorów po pierwszym etapie Rajdu Atakama – Maciej Giemza jest drugi, a Adam Tomiczek trzeci. Polaków wyprzedza Chilijczyk Ignacio Cornejo. Wśród seniorów stawce lideruje Kevin Benavides.

Zawodnicy ORLEN Team dobrze weszli w rajd podczas prologu – Maciek Giemza był najlepszym wśród juniorów,
a Adam Tomiczek finiszował za jego plecami. Po pierwszym odcinku specjalnym Polacy musieli uznać wyższość doskonale znającego teren Ignacio Cornejo – Chilijczyk zajął wysokie dziesiąte miejsce wśród ogółu motocyklistów i objął prowadzenie w klasyfikacji juniorów.

– mówi Maciej Giemza, zawodnik ORLEN Team.

Giemza

Na wtorkowym OS-ie Maciej Giemza (KTM Rally Replica 450) finiszował z 16. czasem w klasyfikacji seniorów, „oczko” niżej uplasował się Adam Tomiczek (również KTM Rally Replica 450). Dzięki temu zawodnicy ORLEN Team zajmują drugie i trzecie miejsce na podium wśród juniorów.

– mówi Adam Tomiczek z ORLEN Team.

W Atacama Rally prowadzenie objął Kevin Benavides, który wyprzedza Pabla Quintanillę i najlepszego na prologu Toby’ego Price’a. Dziś przed zawodnikami ORLEN Team drugi, najdłuższy odcinek chilijskiego rajdu. Finał rywalizacji zaplanowano na sobotę 18 sierpnia.