fbpx
A password will be e-mailed to you.

Więcej wypadków, więcej rannych, ale na szczęście mniej zabitych. Prezentujemy statystyki wypadków motocyklistów w Polsce w lipcu 2015.

Wypadki motocyklowe


REKLAMA

Jak wynika z danych policji w lipcu odnotowano 298 wypadków z udziałem motocyklistów. Jest to o dwa więcej niż przed miesiącem. Wzrost zdarzeń, mimo bardzo dużej ilości jednośladów na naszych drogach, jest zatem niewielki. Z tej liczby ”tylko„ 100 wypadków spowodowali sami motocykliści. Pozostałe 198 policja zakwalifikowała jako winnego spowodowania zdarzenia innego uczestnika ruchu. Nie mówimy, że liczba stu wypadków to mało jednak zdecydowanie motocykliści nie są tak nieodpowiedzialnymi użytkownikami dróg na jakich kreują nas media.

Łącznie od początku roku wypadków z udziałem motocyklistów było 1 205 wypadków (z tego 477 spowodowali sami użytkownicy jednośladów).

Zmniejszyła się też ilość kolizji. W czerwcu funkcjonariusze zostali wezwani do 638 zdarzeń. W lipcu natomiast do 609. Od stycznia do lipca odnotowano już 2 540 kolizji, w których brał udział jednoślad.


REKLAMAREKLAMA


Zabici i ranni

Od stycznia w wypadkach drogowych poniosło śmierć 132 motocyklistów. W samym lipcu na naszych drogach zginęło 22 użytkowników motocykli i skuterów. Jest jednak lepiej niż w takich miesiącach jak kwiecień, maj czy czerwiec kiedy to policja odnotowała odpowiednio, 28, 30 i 29 ofiar śmiertelnych wśród motocyklistów. Zwiększyła się jednak niestety statystyka rannych. W lipcu było ich 313, czyli o dziesięć więcej niż w czerwcu. Od początku 2015 w Polsce w wypadkach drogowych rannych zostało 1241 osób (w tym kierowców jak i pasażerów motocykli).

KOMENTARZE


REKLAMA