fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści nie odpuszczają. Ruszyły rozmowy ze stołecznym ZTM-em dotyczące wpuszczenia nas na pasy dla komunikacji miejskiej.

Paweł Lenarczyk – radny dzielnicy Ursynów oraz przedstawiciele środowiska motocyklowego spotkali się z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Panem Wiesławem Witkiem. Użytkownicy jednośladów jak zwykle przekonywali, że motocykle nie są złem wcielonym i należy zauważyć nasze potrzeby.

Podczas rozmów padły przykłady z miast europejskich oraz polskich takich jak: Bydgoszcz, Łódź, Trójmiasto, Szczecin, czy Rzeszów gdzie jednoślady mogą już legalnie poruszać się po buspsach.

ZTM niezmiennie tłumaczy, że specyfika ruchu na stołecznych pasach dla komunikacji nie pozwala na bezpieczne wpuszczenie jednośladów jednak motocykliści oraz radny nie składają broni. Podkreślają, że w miastach gdzie ruch motocyklowy został skierowany na specjalne pasy jest zdecydowanie bezpieczniej.

”Mówiliśmy o tym, że motocykle nie utrudnią ruchu autobusom na buspasach. Przekazaliśmy władzom ZTM, że środowisko stołecznych motocyklistów jest zdeterminowane, aby miasto zauważyło jego potrzeby. Zaproponowaliśmy wyznaczenie jednego próbnego stołecznego buspasa, na którym można by obserwować zachowania kierowców autobusów i motocyklistów, co jest niezbędne do dalszej merytorycznej rozmowy„ – mówił radny Paweł Lenarczyk.

W połowie czerwca ma się odbyć kolejna tura rozmów. Trzymamy kciuki i oczywiście będziemy was informować na bieżąco o rozwoju sytuacji.

KOMENTARZE