fbpx
A password will be e-mailed to you.

Watykańska żandarmeria została wyposażona w dwa, specjalnie przygotowane motocykle Harley-Davidson Road King Police.

Wśród najważniejszych punktów obchodów 110. rocznicy Harley-Davidson, które odbyły się w Rzymie w dniach 13-16 czerwca, było błogosławieństwo motocyklistów Harley-Davidson i ich motocykli przez papieża Franciszka w niedzielny poranek na Placu św. Piotra w Watykanie.

Producent z Milwaukee chcąc podziękować papieżowi, przekazał cztery specjalnie przygotowane motocykle Road King Police, aby służyły i chroniły Watykan. Zgodnie z nową polityką argentyńskiego papieża – ”biedny Kościół dla biednych ludzi„, wolny od dóbr ziemskich – dwa z tych motocykli będą zlicytowane a dochód przekazany na cele charytatywne, a dwa pozostałe pozostaną we flocie Żandarmerii Watykańskiej.

Motocykle zostały przekazane funkcjonariuszom Żandarmerii Watykańskiej przez Karen i Billa Davidsonów, córkę i syna legendarnego Willie G. Davidson’a, kluczowej postaci w zarządzaniu firmą Harley-Davidson. Przekazane motocykle są podobne do używanych przez amerykańską policję i będą wykorzystywane do eskortowania wizyt zagranicznych dyplomatów oraz niektórych ceremonii.

Motocykle nie były jedynym darem dla Papieża. W niedzielę po mszy, delegacja Harley-Davidson przekazała papieżowi obraz zatytułowany „Encounter Chance” stworzony przez artystę Davida Uhla, symbolizującego spotkanie na placu Świętego Piotra dwóch różnych światów tak różne jak HD i Watykan. Obraz będzie również dostępny w formie wydrukowanych kartek pocztowych w limitowanej edycji 50 000 szt.

KOMENTARZE