fbpx
A password will be e-mailed to you.

Energica Motor Company, wiodący producent motocykli elektrycznych o wysokich osiągach oraz jedyny dostawca motocykli do Mistrzostw Świata FIM Enel MotoE oficjalnie wchodzi na rynki Europy Wschodniej. Importerem została firma Motors Sp. z .o.o. Na chwilę obecną motocykle Energica będą prezentowane w salonie importera przy ulicy Puławskiej 403A w Warszawie, docelowo również w salonach dealerskich.

Polska poczyniła ogromne postępy w ciągu ostatnich 2 lat w zakresie infrastruktury sieci stacji ładowania, a w ciągu najbliższych lat ich ilość ma wzrosnąć ponad 10-krotnie. Według danych PZPM (Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego) na mapie Polski znajduje się około 800 punktów ładowania (67% prądu przemiennego, 33% prądu stałego).

Liczby nie kłamią

Liczba rejestracji samochodów elektrycznych w 2019 r. (styczeń-lipiec) wzrosła o 86% w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r. Liczba użytkowników dwukołowych pojazdów elektrycznych również wzrosła o 105% w tym samym okresie. W lipcu 2019 r. było 5200 zarejestrowanych elektrycznych pojazdów dwukołowych.

„Rewolucji mobilności elektrycznej nie można zatrzymać – powiedział Janusz Mitko, odpowiedzialny za marketing w firmie Motors – a Polska jest gotowa na skok w nową erę. To nie jest przyszłość, to już teraźniejszość.” Energica – dodaje Janusz – reprezentuje najwyższy poziom dwukołowych pojazdów elektrycznych i daje możliwość całkowicie nowych doznań z jazdy jednośladem”.

Motocykle Energica to:

  • Pierwsze i jedyne e-motocykle, które można w pełni naładować w mniej niż 30 minut
  • Pierwsze i jedyne e-motocykle o najwyższych osiągach (moment obrotowy, prędkość, KM)
  • Pierwsze i jedyne e-motocykle wyposażone w komponenty najwyższej jakości
  • Pierwsza i jedyna marka dostarczająca e-motocykle do Mistrzostw Świata MotoE

Motocykle można zamawiać w salonie importera, czas realizacji zamówienia to około 2 tygodnie. Ceny zaczynają się od około 100 tyś złotych w zależności od modelu i konfiguracji.


Energica Motor Company jest pierwszym włoskim producentem wysokowydajnych motocykli elektrycznych i jest jedynym producentem wybranym przez Dornę na Puchar Świata FIM Enel MotoE ™.

Więcej informacji:

www.energicamotor.pl

[email protected]

KOMENTARZE