fbpx
A password will be e-mailed to you.

Fani motocykli nie przestają nas zaskakiwać, a teraz jeden z nich postanowił „narysować” jednoślad przy pomocy długopisu 3D! PS. My też byliśmy zaskoczeni efektem!

Długopisy 3D cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród najmłodszych. Kształtem przypominają klasyczny długopis. Zamiast tuszu, używa się w nich specjalnego, rozpuszczonego filamentu w wybranym kolorze. Po naciśnięciu przycisku, filament po prostu podgrzewa się na podobnej zasadzie, jak w pistoletach na gorący klej. Dalsze działanie jest bardzo łatwe – wystarczy „rysować” w powietrzu, bo filament momentalnie zastyga. 

Jeden z zapalonych fanów dwóch kółek postanowił pójść o krok dalej, niż tylko bawić się w tworzenie prostych kształtów w trzech wymiarach. Przy pomocy długopisu 3D, i oczywiście kilku innych narzędzi, stworzył wyjątkowy model motocykla w skali! Jak przyznał sam twórca, cały proces zajął około trzech miesięcy. Trzeba przyznać, że efekt robi wrażenie, a odwzorowanie szczegółów wręcz wgniata w fotel.

Zresztą, przekonajcie się sami.

KOMENTARZE