fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pewnie część z Was pomyślała „a co to za problem zbudować motocykl z Lego, w sieci można przecież kupić gotowe zestawy”. Tym razem nie mówimy o zestawie do zbudowania motocykla z klocków Lego, a projekcie który zakładał zbudowanie motocykla z klocków od podstaw.

Tak naprawdę jeśli masz wystarczająco dużo „Legosów”, to możesz sam podjąć się takiego wyzwania – wydaje się, że jest to doskonałe rozwiązanie na doskwierającą z powodu kwarantanny nudę. W tym przypadku wyzwanie jest o tyle większe, że Lego Britten V-1000 nawiązuje do legendarnego motocykla Britten V-1000 – z zachowaniem proporcji!

Proporcje to jedno, ale szczegóły to druga, bardzo istotna kwestia. Pod spodem znajdziecie zdjęcie oryginalnego Brittena. Jeśli porównanie sobie obie wersje, to szybko zdacie sobie sprawę jak trudnemu zadaniu sprostali budowniczowie Lego. W Brittenie z klocków Lego zadbano o najdrobniejsze szczegóły; mamy skomplikowany wydech, sety kierowcy, błotniki (O mamo! Kto je zaprojektował?), amortyzator skrętu, silnik, kierownicę czy łudząco podobną owiewkę. Czysty obłęd!

Osobą odpowiedzialną za projekt zbudowania motocykla z klocków Lego jest Ryan McNaught. Człowiek, który należy do bardzo nielicznej grupy osób, posiadających specjalny certyfikat konstruktora Lego.

Britten V-1000

KOMENTARZE