fbpx
A password will be e-mailed to you.

Karol „Carlos” Kędzierski po minionym weekendzie umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie MX Open Mistrzostw Polski w Motocrossie.

Sponsorowany przez markę Dunlop zawodnik w pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce za rywalem z Białorusi, zaś w drugim wyścigu był już bezkonkurencyjny.

Mniej szczęścia miał brat Karola, Łukasz, który w pierwszym wyścigu z powodu upadku zajął 7 miejsce, zaś w drugim sytuacja się powtórzyła już na starcie – i na metę dojechał czwarty. W związku z tym w klasyfikacji generalnej spadł na trzecie miejsce.

V runda Mistrzostw Polski w Motocrossie odbyła się w miniony weekend, 25-26 sierpnia br. na torze crossowym przy ulicy Wyszyńskiego w Lipnie.

– Trasa była bardzo wymagająca kondycyjnie – powiedział na mecie Karol ”Carlos„ Kędzierski. – Startowaliśmy na piaszczystym torze, podczas zawodów porobiły się w nim dziury, a takie trasy są bardzo trudne. Cieszę się, że udało mi się powiększyć przewagę nad rywalami. Trzymam też kciuki za Łukasza, mam nadzieję, że powróci na drugie miejsce – ale nie będzie łatwo. Na szczęście ostatnia runda sezonu odbędzie się u nas, w Lublinie, co na pewno pomoże nam obu„

– Znakomite wyniki osiągane przez te lata przez Łukasza i 'Carlosa’ dowodzą, że to dziś ścisła krajowa czołówka motocrossu. Dunlop już od 10 lat wspiera BROS Racing Team. To bardzo ważne, że możemy wspólnie cieszyć się z osiąganych przez nich rezultatów„ – powiedział Adam Baranowski, menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Kolejna runda Mistrzostw Polski w Motocrossie odbędzie się w Gdańsku 8-9 września br. Sezon zakończy VII runda Mistrzostw rozegrana w Lublinie 15-16 września br.

KOMENTARZE