fbpx
A password will be e-mailed to you.
xoufbcAMBB4

Bobber – to motocykl prosty, spartański, pozbawiony chromu i zbędnych dodatków. Dzięki takiej właśnie surowości formy jazda tym motocyklem to obcowanie z otoczeniem a nie multimedialnymi gadżetami.

Moto Guzzi V9 to bobber, który dodatkowo ma wyjątkowo ciekawą „Gutkową” konstrukcję. Nie dość, że ma silnik w układzie V, to jest on poprzecznie włożony w ramę. To skutkuje wyjątkową gamą doznań zarezerwowanych dla miłośników tej marki. Dodatkowo, napędzany jest za pośrednictwem wału i to też dodaje mu „kolorytu” prosto z Mandello del Lario.

Sama jazda jest faktycznie inna niż motocyklami nawet podobnej konstrukcji. Trudno się odnieść do scramblerów czy customowych bobberów, ponieważ owszem, każdy jest wyjątkowy i każdy daje to poczucie „szorstkości” w obyciu. Ale tylko „Gucio” robi to tak, że przechyla się w prawo i jęczy przy zmianie obciążenia napędu, zarówno przy przyspieszaniu jak i hamowaniu silnikiem.

 

Jeśli lubicie „egzotyczną” motoryzację – chcecie posiadać wyjątkowy, nietuzinkowy pojazd, to dróg jest kilka. Możecie zbudować motocykl i stać się mechanikiem. Możecie kupić motocykl, który ktoś przerobił i polubić się z mechanikiem. Możecie też kupić fabrycznego V9 Bobber i zobaczyć, o co chodzi w 100-letniej tradycji Moto Guzzi.

KOMENTARZE