fbpx
A password will be e-mailed to you.

18-letni Krzysztof Biesiekirski swój trzeci sezon w hiszpańskim motocrossie rozpoczął od styczniowego zgrupowania ze światową czołówką na torze Red Sand MX Park pod Walencją.

Młody reprezentant ekipy Euvic Husqvarna Warszawa przygotowania do startów w mistrzostwach Hiszpanii klasy MX2 Sub18 rozpoczął intensywnie i widowiskowo. Biesiekirski na początku stycznia przez trzy dni dzielił tor Red Sand ze światową czołówką, w tym m.in. z fabrycznymi zawodnikami zespołu Husqvarna z mistrzostw świata.

Red Sand to jeden z najpopularniejszych obiektów treningowych w Europie i tor, na którym w marcu odbędzie się pierwsza europejska runda mistrzostw świata w motocrossie FIM MXGP.

Podczas treningów Biesiekirski nie tylko szlifował własną jazdę, ale także podglądał i uczył się od najlepszych, jak mistrz świata MX2, Jeffrey Herlings oraz czołowi zawodnicy mistrzostw świata i Hiszpanii. Kilka dni wcześniej pod Walencją trenował mistrz MotoGP, Marc Marquez.

Nad przygotowaniami młodego Polaka ponownie czuwa w tym roku Paco Rico, gwiazda hiszpańskiego motocrossu i najsłynniejszy trener w kraju. Zgrupowanie na Red Sand było pierwszym z serii przedsezonowych treningów. Mistrzostwa Hiszpanii MX2 Sub18 zainauguruje z kolei na początku marca runda na torze Circuito San Martin de la Vega, niedaleko Madrytu.

– mówi Krzysztof Biesiekirski, dosiadający Husqvarny FC250

Kalendarz mistrzostw Hiszpanii MX2 Sub18 2018

3-4 marca – Circuito San Martin de la Vega, Madryt
5-6 maja – Circuito Las Salinas, Murcja
6-7 października – Circuito El Rebollar, Valladolid
27-28 października – Circuito Tajoa Racing, Montearagon
10-11 listopada – Circuito de Motocross MotorLand Aragon, Alcaniz

KOMENTARZE