Po solidnym, czwartym miejscu podczas ostatniej rundy na Węgrzech, tym razem Bartłomiej Lewandowski jeszcze bardziej podkręcił tempo, w obu wyścigach finiszując na trzecim miejscu w królewskiej klasie Superbike, czym przypieczętował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwukrotnie na podium stanął także reprezentujący ekipę LRP Poland Czech Michał Sembera, który wywalczył tym sposobem tytuł drugiego wicemistrza Polski klasy […]

Po solidnym, czwartym miejscu podczas ostatniej rundy na Węgrzech, tym razem Bartłomiej Lewandowski jeszcze bardziej podkręcił tempo, w obu wyścigach finiszując na trzecim miejscu w królewskiej klasie Superbike, czym przypieczętował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dwukrotnie na podium stanął także reprezentujący ekipę LRP Poland Czech Michał Sembera, który wywalczył tym sposobem tytuł drugiego wicemistrza Polski klasy Superstock 1000. W tej samej klasie szóste miejsce w generalce zapewnił sobie debiutujący w pełnym cyklu mistrzostw Polski były zdobywca Pucharu Polski Rookie 1000, Grzegorz Hanuszewicz, który zakończył sezon parą finiszów na szóstej pozycji, wcześniej stając także na drugim stopniu podium podczas czerwcowego wyścigu na Słowacji.

Team LRP Poland w wyścigu Bol d'Or

Choć nie mógł wystartować w ostatniej rundzie, sezon w klasie Superbike na solidnym ósmym miejscu zakończył także Tomasz Serafin. W Pucharze Polski regularnie punktował z kolei w tym roku Dariusz Muszyński. Wszyscy zawodnicy LRP Poland dosiadali niezawodnych motocykli BMW S1000RR na oponach Pirelli.

Motocyklistów ekipy LRP Poland już za niecałe trzy tygodnie czeka start kolejnego sezonu w mistrzostwach świata FIM EWC. W 24-godzinnym, legendarnym wyścigu Bol d'Or na francuskim torze Paul Ricard za kierownicą fabrycznego BMW S1000RR zmieniać się będą Bartek Lewandowski, Słowak Jaro Cerny i Marcin Walkowiak, który rok temu wywalczył w barwach LRP Poland tytuł mistrza Polski klasy Superstock 1000. W czerwcu motocykliści LRP Poland wywalczyli w FIM EWC historyczne, siódme miejsce w ośmiogodzinnych zmaganiach na Słowacji.

Wyścig Bol d'Or odbędzie się w dniach 16 – 17 września. Bezpośrednie relacje zobaczymy na antenach Eurosportu.