fbpx

Motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak, był drugi w czwartej eliminacji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro rozegranej w sobotni wieczór w Guadalajara w Meksyku.

Polak zdecydowanie prowadzi w łącznej klasyfikacji cyklu wyprzedzając kolejnego konkurenta o 18 punktów.

Tadek Błażusiak, który zdobył już cztery z rzędu mistrzostwa SuperEnduro, pewnie zmierza po kolejny tytuł. W czterech z sześciu zaplanowanych na sezon rundach, Polak triumfował dwukrotnie, a dwa razy był drugi.

Dominujący od lat w dyscyplinie zawodnik ORLEN Team w Meksyku zwyciężył w pierwszym wyścigu Prestige Class, w drugim finale był trzeci, a w ostatnim starciu drugi. Od zwycięstwa w meksykańskiej eliminacji Tadka dzielił zaledwie jeden punkt.

Zwycięzcą wieczoru został David Knight, który uzyskał identyczną punktację w wyścigach finałowych jak Błażusiak. Brytyjczyk wywalczył jednak dodatkowy punkt w wyścigu Super Pole. Na najniższym stopniu podium stanął Jonny Walker.