fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak, był drugi w czwartej eliminacji Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro rozegranej w sobotni wieczór w Guadalajara w Meksyku.

Polak zdecydowanie prowadzi w łącznej klasyfikacji cyklu wyprzedzając kolejnego konkurenta o 18 punktów.


REKLAMA

Tadek Błażusiak, który zdobył już cztery z rzędu mistrzostwa SuperEnduro, pewnie zmierza po kolejny tytuł. W czterech z sześciu zaplanowanych na sezon rundach, Polak triumfował dwukrotnie, a dwa razy był drugi.

Dominujący od lat w dyscyplinie zawodnik ORLEN Team w Meksyku zwyciężył w pierwszym wyścigu Prestige Class, w drugim finale był trzeci, a w ostatnim starciu drugi. Od zwycięstwa w meksykańskiej eliminacji Tadka dzielił zaledwie jeden punkt.

Zwycięzcą wieczoru został David Knight, który uzyskał identyczną punktację w wyścigach finałowych jak Błażusiak. Brytyjczyk wywalczył jednak dodatkowy punkt w wyścigu Super Pole. Na najniższym stopniu podium stanął Jonny Walker.


REKLAMAREKLAMA


Wyniki IV eliminacji

1. David Knight (Sherco)2. Tadeusz Błażusiak (KTM)3. Jonny Walker (KTM)4. Mathista Bellino (Husqvarna)5. Kyle Redmond (KTM)

Klasyfikacja łączna

1.Tadeusz Błażusiak (KTM) 217 pkt.2. David Knight (Sherco) 1993. Jonny Walker (KTM) 1564. Alfredo Gomez (Husqvarna) 1465. Daniel Gibert (Husaberg) 133

KOMENTARZE


REKLAMA